“Graanul Invest” investēs vēl vienas koģenerācijas stacijas būvniecībā

Kokskaidu granulu ražotājs SIA “Graanul Invest” nākamajā gadā plāno Inčukalna ražotnē būvēt uzņēmuma otro koģenerācijas staciju 14 miljonu latu vērtībā, Launkalnes ražotnē investēt 1,4 miljonus latu, bet tuvākajos gados – iegādāties kādu no Latvijas mežistrādes uzņēmumiem, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina uzņēmuma izpilddirektors Haralds Vīgants.

Viņš norādīja, ka pērn mātesuzņēmums – Igaunijas “Graanul Invest” – ieguldīja 14 miljonus latu koģenerācijas elektrostacijas būvniecībā Launkalnes ražotnē. Tāpat, ieguldot 4,21 miljonu latu, tika uzstādītas trīs granulu preses, uzbūvētas divas lentveida kaltes, uzlikti lielākas jaudas smalcinātāji, izbūvēti materiālu pārvades konveijeri un paplašināts materiālu glabāšanas laukums.

“Iepriekš jauda bija 110 000 tonnu granulu gadā. Plānojam, ka nākamajā gadā jauda pieaugs vairāk nekā pusotru reizi, sasniedzot 170 000 tonnu granulu, kas atbilst prognozētajam pieprasījumam. Ar produkcijas noietu problēmu nebūs, jo pieprasījums ir stabils. Tāda tipa ražotnes kā Launkalnē un Inčukalnā ražo industriālās granulas un galvenokārt strādā lielajām elektrostacijām ārzemēs, kur granulas tiek samaltas un izmantotas kā pulverveida kurināmais,” sacīja Vīgants. Tāpat viņš atzina, ka mātesuzņēmumam ir doma nopirkt mežistrādes uzņēmumu Latvijā. “Ir iecere veidotu pilnu biznesa ciklu. Tas nozīmē, ka uzņēmums pats darīs visu, sākot ar koku audzēšanu, mežizstrādi, granulu ražošanu, produkcijas nogādāšanu pie klienta un elektrības ražošanu. Tas radītu papildu drošības sajūtu, ka kokmateriāli ražošanas vajadzībām arī nākotnē būs pietiekamā daudzumā,” sacīja uzņēmējs.

 

Raksts: “Graanul Invest” Inčukalnā būvēs koģenerācijas staciju par Ls 14 miljoniem, biznesa portāls “Nozare.lv”, 21.12.2012.

Avots: Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *