Lekcijā raksturo personāla atlases procesu AS “Latvijas valsts meži”

AS “Latvijas valsts meži” Personāla vadības un administratīvās daļas vadītāja Ligita Pundiņa vada personālu vienā no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, kurš pērn strādāja ar 214 milj. Ls lielu neto apgrozījumu.

Pašlaik uzņēmumā strādā ap 1100 darbinieku, lielākai daļai no tiem ir augstākā izglītība (71 %). Sezonā vidēji tiek pieņemti vēl 250 darbinieki. Darbinieku atjaunošanās koeficients – 5,9 % (uz katriem 100 esošajiem ir 6 jauni darbinieki). Lielākā daļa AS LVM strādājošo ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolventi – 40 %, Latvijas Universitātes – 13 %, Ogres Valsts tehnikuma – 9 %, Rīgas Tehniskās universitātes – 4 % u.c.

Darbinieku darba samaksa LVM sastāv no: pastāvīgās darba samaksas daļas (pamatalga, akorda alga) un mainīgās darba samaksas daļas (piemaksas, prēmijas, pabalsti un kompensācijas, apdrošināšana). Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, kopš 2008. gada AS „Latvijas valsts meži” prēmijas netika izmaksātas, taču pašlaik uzņēmumā jau tiek maksātas ceturkšņa prēmijas.

Strādājot ilgus gadus par personāla vadītāju, L. Pundiņai uzkrājusies liela pieredze darbinieku atlases jomā. Darbinieku pieņemšana darbā ir būtiska uzņēmuma personāla menedžmenta sastāvdaļa. Lai izraudzītos amata kandidātus, tiek ņemti vērā galvenie faktori: izglītība, profesionālā pieredze, darba sarežģītība, domāšanas sarežģītība, atbildība par rezultātiem un pieņemtajiem lēmumiem. Amata relatīvo vērtību nosaka visu faktoru vērtējumu kopums, iegūstot punktu summu, kā rezultātā amatam tiek piešķirta amatu grupu. Lai pieteiktos uz kādu konkrētu amatu, ir uzmanīgi jāizlasa darba sludinājums un jāuzraksta pieteikums atbilstoši prasībām. Personāla vadītāja uzsvēra, ka daudziem kandidātiem sagādā grūtības atbildēt uz jautājumu – kādu atalgojumu viņi vēlētos saņemt?

Klausītāju uzmanību īpaši piesaistīja prezentācijas daļa par atalgojuma pētījumiem Latvijā, kā arī prognozes 2013. gadam. Daudzu interesentu jautājumi vieslekcijas nobeigumā liecināja par to, ka prezentācijā sniegtā informācija bija interesanta, saturīga, aktuāla, skaitļiem un faktiem bagāta.

Raksts: “Lekcijā raksturo personāla atlases procesu AS “Latvijas valsts meži””, Jeļena Rūba, publ. 21.12.2012.

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=702

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *