Ražots Pierīgā: Skapītis ar zelta maliņu no Jaunmārupes

Pašlaik mēbeļu fabrikā top liels pasūtījums Francijas kosmētikas zīmolam “Lancôme”. Mārupieši savām mēbelēm dod piecu gadu ražotāja garantiju – zīmoli savu stendu dizainu nomaina pat ātrāk. Kamēr ražotnē Jaunmārupē vēl top jaunākie pasūtījumi, kosmētikas milži jau sūta rasējumus nākamajiem projektiem.

“Jau pašā sākumā mums bija mērķis pierādīt, ka esam spējīgi Latvijā ražot ļoti labas mēbeles. Cilvēkiem tas patika,” atceras Jaunmārupes ekskluzīvo mēbeļu ražotnes “Ansona mēbeļu fabrika” īpašnieks Kārlis Emsis. “Gatavojam tikai augstas kvalitātes mēbeles – tāds uzstādījums bija jau no paša sākuma,” atceras K. Emsis. Ilgāku laiku fabrikas klienti bijuši Latvijas uzņēmumi un privātie pasūtītāji, pēcāk aizsākusies sadarbība ar kosmētikas ražotājiem, tostarp visā pasaulē zināmiem zīmoliem – “L’Oréal”, “Gucci”, “Giorgio Armani”, “Hugo Boss”, “Lancôme”, “Biotherm” u. c. Darba ir tik daudz, ka grūti ieplānot brīdi pat sarunai.

Uzņēmums “Ansona mēbeļu fabrika” tika dibināts 1997. gadā, taču pirmsākumi meklējami vēl dažus gadus iepriekš, kad K. Emsis kopā ar studiju biedru Arni Mūrnieku sapratuši, ka viņiem ir vēlme un iespējas radīt kvalitatīvas mēbeles. Laikā, kad abi draugi absolvēja 17. profesionāli tehnisko vidusskolu, pēcāk studēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mājturības fakultātē, Latvijā bija pārmaiņu laiks, uzņēmums dinamiski attīstījās, arī pieprasījums bijis liels. Studiju laikā K. Emsim radusies iespēja pastrādāt mēbeļu ražotnē Dānijā. “Tur guvu svarīgu atziņu – viņi tur Rietumos nebūt nav dievi, arī mēs Latvijā varam ražot ļoti labas mēbeles. Atgriezos ar mērķi taisīt pat labākas.” Sākotnēji K. Emsis un A. Mūrnieks darbojušies divatā. “Noīrējām telpas Rīgā un par pirmo sapelnīto naudu iegādājāmies labāku aprīkojumu, iekārtas.” Soli pa solim katru gadu uzņēmumam pievienojušies pāris darbinieku. Pašlaik uzņēmumā strādā 18 cilvēku kolektīvs – dizaineri un konstruktori.

“Viss ir ļoti globalizējies, mūsdienās par ekskluzīvu mēbeli nu var saukt arī tādu, kas izgatavota vairāk nekā vienā eksemplārā – pat ja mēbeli izgatavo standarta ražošanā, bet tā ir nevainojamas kvalitātes, tā ir ekskluzīva,” skaidro K. Emsis. Galvenā prasība ir perfektums: “Par mūsu ražojumiem nav un nevar būt nevienas iebildes par kvalitāti, nedrīkst atrast nevienu pieturas punktu, ko kāds varētu apspriest un šaubīties, jo galdniecībā lietoti vislabākie materiāli.”

Pārsvarā mēbeļu fabrikā top virtuves un citas iebūvējamās mēbeles, kosmētikas veikalu stendi. K. Emsis netur sveci zem pūra – mēbeļu cenas nav mazas. Piemēram, izbūvējot virtuvi – izgatavojot mēbeles, ierīkojot apgaismojumu, uzstādot tehniku -, mazākās izmaksas ir 1000 latu metrā. “Mēs izdarām visu, lai klients, tāpat kā nopērkot automašīnu, varētu sēsties un braukt, nevis par kaut ko lauzītu galvu. Mūsu cenas ir līdzīgas kā dārgākajiem mēbeļu ražotājiem Vācijā.” Materiāli, kas tiek lietoti iebūvējamām mēbelēm un kosmētikas stendiem, ir ļoti atšķirīgi. “Izmantojam ārzemēs augušus cēlkokus. No vietējiem kokiem – tikai bērzu un “Latvijas finiera” saplāksni.” Mēbeles papildina arī jaunāko tehnoloģiju apgaismes sistēmās.

Kosmētikas stendu tapšanā tiek likti lietā dažādi sintētiskie materiāli, koks – retāk. “Piemēram, “Gucci” bija prasība stenda dizainā iekļaut rožkoku. Sadarbojoties ar pašmājas kosmētikas zīmolu “Madara”, veidojām neparasta dizaina interaktīvu stendu un izmantojām bērzu, par ko saņēmām nozares kolēģu atzinību no Vācijas.” Tieši labās atsauksmes ir uzņēmuma panākumu atslēga. “Nekad neesam īpaši reklamējušies. Lielākoties par mums uzzina no labām atsauksmēm.” Pats pirmais klients skaistumkopšanas jomā bijis frizieris un uzņēmējs Andrejs Siļčenko, kurš tolaik veidoja frizētavu tīklu “Maija”. Sadarbība turpinās aizvien – viņš “Maijas” franšīzi izvērsis arī Ukrainā un Krievijas metropolē Maskavā, vēl mārupieši apmēbelējuši friziersalonu Sanktpēterburgas veikalā “Stockmann”.

Lai gan uzņēmums jau sevi pierādījis kā spēcīgu konkurentu pasaules mēbeļu ražotāju tirgū, latiņa aizvien tiek turēta augstu. “Man patīk teiciens: ja tu katru dienu nodarbojies ar kādu lietu, vienu dienu pamodīsies un, iespējams, būsi viskompetentākais cilvēks pasaulē,” smaidot teic Kārlis Emsis.

 

Raksts: “Ražots Pierīgā: Skapītis ar zelta maliņu no Jaunmārupes”, Elīna Kondrāte, publ. 21.11.2012.

Avots: www.aprinkis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *