Dalība biznesa inkubatorā stimulē turpināt iesākto

2012. gadā Kurzemes biznesa inkubatorā Liepājā darbību uzsākuši 13 jauni uzņēmumi, kas darbojas zaļo tehnoloģiju, pārtikas pārstrādes, informācijas tehnoloģiju, aviācijas, dizaina un citās jomās. To vidū ir arī SIA “Brik”, kas specializējusies oriģinālu koka lampu izgatavošanā.

„Runājot par biznesa idejas attīstību, sākotnēji paša izdomāto biznesa ieceri – koka lampu ražošanu – attīstīju, izgatavojot pāris produktu paraugus, kurus ar sociālo tīklu starpniecību piedāvāju plašākam cilvēku lokam. Gūstot pozitīvas atsauksmes, secināju, ka idejai ir potenciāls, tādēļ pieteicos dalībai Kurzemes biznesa inkubatorā. Jāatzīst, ka dalība inkubatorā bija labs dzinulis, kas motivēja neatslābt un turpināt iesākto,” portālam Nekrize.lv stāsta SIA “Brik” īpašnieks Ilmārs Miķelsons.

Neskatoties uz to, ka šī nav I. Miķelsona pirmā pieredze biznesā, arī šajā projektā bijusi sastapšanās ar jauniem izaicinājumiem un gūta ļoti vērtīga pieredze. Piemēram, pateicoties Kurzemes biznesa inkubatoram, vairāk nekā iepriekš attīstītas savas prezentēšanas prasmes.

Patlaban SIA “Brik” koka lampas ražo mazos apjomos pēc individuāliem pasūtījumiem. Tomēr pēc sarunām ar potenciālajiem sadarbības partneriem un klientiem gūta pārliecība, ka šo biznesu ir iespējams izvērts plašākā mērogā. Galvenais, lai brīdī, kad tiks piedāvāta sava produkcija, piemēram, mazumtirgotājiem, būtu skaidra vīzija, kā apmierināt klienta pieprasījumu, proti, lai ar savām ražošanas jaudām uzņēmums būtu spējīgs nodrošināt arī lielākus pasūtījumus. Lielākā daļa no saražotajām interjera lietām, kas top no koka un citiem dabas materiāliem, aiziet eksportam. Uzņēmējam ir kontakti Skandināvijā: “Tur novērtē koku, roku darbu. Tas nav salīdzināms ar mūsu lielajos veikalos nopērkamo.” Bet arī šur tur mūspusē ir redzams “Brik” paveiktais, piemēram, viesnīcas “Libava” interjerā, privātmājās.

Lampu līnijas attīstīšanā nākamais solis uzņēmumam ir sakārtot ražošanas procesu, lai SIA “Brik” būtu spējīga nodrošināt stabilas produkta piegādes, kā arī sasniegt vērā ņemamus realizācijas apjomus, un iegūt CE marķējumu – apliecinājumu, ka prece atbilst ES direktīvās noteiktajām prasībām. Tas atvieglos pieeju Eiropas Savienības tirgum.

 

Raksts: “Dalība biznesa inkubatorā stimulē turpināt iesākto”, portāls Nekrize.lv, publ. 28.12.2012.

Avots: www.nekrize.lv

Raksts: “Galdnieks: “Kas nečīkst, tam ir””, laikraksts “Kurzemes Vārds”, publ. 06.12.2012.

Avots: www.liepajniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *