Noteikti Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” ieguvēji par mūža ieguldījumu

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” 2012. gada ieguvējus nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā”.

Balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems izcili nozares ļaudis – mežsaimnieks Līgonis Bambe – pārbagāts daudzām radošām iniciatīvām par Latvijas meža nozares apsaimniekošanas pilnveidošanu un attīstību, devis nozīmīgu ieguldījumu meža sēklkopībā un selekcijā, zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanā un zinātnisko objektu ierīkošanā, meža dzīvnieku, kā arī medību tēmas zinātniskajā izpētē, mežsaimniece Regīna Ivbule, kuras profesionālā pieredze meža stādmateriāla audzēšanā ir ļāvusi Pļaviņu kokaudzētavai strauji attīstīties, Juris Ķeviņš, kurš savu darba mūžu veltījis efektīvas tehnikas un progresīvu tehnoloģiju izveidei un ieviešanai meža izstrādes un pārstrādes jomā un joprojām sniedz būtisku ieguldījumu atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanas jomā, uzlabojot iekārtas un tehnoloģijas siltumenerģijas ieguvei no meža kopšanas un mežizstrādes atliekām, Rudīte Kušķe, kuras darbs saistīts ar mežu, mežsaimniecību un Juris Spāre, kurš veicis pētījumus par kokmateriālu žāvēšanu, kā rezultātā izstrādāta pilnīgi jauna tehnoloģija.

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir A/S „Elīza-K”, SIA „Kurekss” un SIA „Niedrāji MR”, „Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā” – Kārlis Būmanis, Āris Jansons un Jānis Kivilands. Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir meža īpašnieki Viesturs Valdis Dreimanis, Guntis Grīnšteins un Dzintars Laivenieks. Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.

Meža nozares Gada balvu „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau devīto gadu. Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonija notiks 2013. gada 1.februārī.

 

Raksts: “Noteikti Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” ieguvēji par mūža ieguldījumu”, Meža departaments, publ. 28.12.2012.

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *