Uzsākta jaunās SIA “Liepājas enerģija” biomasas katlu mājas celtniecība

27. decembrī blakus novembrī jaunatvērtajai šķeldu katlumājai Kaiju ielā 33 tika uzsākta jaunās SIA „Liepājas enerģija” katlumājas ēkas pamatu betonēšana. Projekta ietvaros paredzēta katlu mājas būvniecība, kurā tiks uzstādīti divi ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir aptuveni 8,1 miljons latu, no tiem 50% ir ES līdzfinansējums. Jaunās katlu mājas pamatu betonēšana ir nozīmīgs process, jo betonēti tiek pamati ne tikai katlu mājas ēkai, bet arī iekārtām, kuras, kā plānots, varētu tikt piegādātas jau 2013. gada martā. Jauno siltuma avotu ekspluatācijā paredzēts nodot nākamā gada oktobrī.

Savukārt 28. decembrī uzņēmuma vadība parakstīja līgumu ar SIA firma „UPTK” par slēgtās šķeldas noliktavas būvniecību, kas ir noslēdzošā daļa Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā „Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā”. SIA „Liepājas enerģija” š.g. septembrī izsludināja iepirkuma procedūru „Slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība” un iepirkuma procedūras rezultātā celtniecība uzticēta SIA firma „UPTK”. Lai noliktavas celtniecība noritētu veiksmīgi, pirmā etapā tiks veikti projektēšanas un sagatavošanas darbi; tikai tad sākta celtniecība, kuru pabeigt plānots vasaras sākumā. Arī šis projekts realizēts ar  Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 264 994 latu bez PVN.

 

Raksts: “Uzsāk katlu mājas pamatu betonēšanu un paraksta līgumu par noliktavas celtniecību”, SIA “Liepājas enerģija”, publ. 28.12.2012.

Avots: www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *