“UPM” turpina īstenot restrukturizāciju un samazina ražošanu Pestovas zāģētavā

Somijas mežrūpniecības koncerns “UPM” nācis klajā ar paziņojumu par daļēju darbības pārtraukšanu Novgorodas apgabalā esošajā kokzāģētavā un tās potenciālā pircēja meklējumu uzsākšanu. Ziņots, ka pārrunas ar rūpnīcas darbiniekiem jau uzsāktas. Pārmaiņas skars aptuveni 180 strādājošos. Sākot ar 10. janvāri, ražošanas apjomi šajā rūpnīcā samazināti līdz tādam apjomam, kāds nepieciešams tekošo piegādes līgumsaistību  izpildei.

Šāds lēmums pieņemts “UPM” jaunās biznesa stratēģijas ietvaros, kas vērsta uz ražošanas jaudu restrukturizāciju struktūrvienībā “UPM Timber”. No “UPM” integrētajām rūpnīcām tālu esošo zāģētavu peļņa ilgstoši bija zema un Pestovas rūpnīca nekļuva par izņēmumu, tāpēc kompānija nolēmusi koncentrēties uz to zāģētavu attīstību, kas integrētas ar celulozes rūpnīcām.

“UPM” skujkoku zāģmateriālu ražotne Pestovā tika atvērta 2004.gada maijā. Tās jauda ir 260 000 kubikmetru apmaloto dēļu un 40 000 kubikmetru ēvelēto kokmateriālu gadā.

Pestovas kokzāģētava ir viena no mūsdienīgākajām zāģmateriālu ražotnēm Krievijā, kur tapušās  produkcijas galvenie realizācijas tirgi ir Eiropa, Krievija, Tuvo un Tālo Austrumu valstis. Bez apmalotiem, pamatā egles zāģmateriāliem, rūpnīcas ēvelēšanas cehā tiek ražoti pēc stiprības šķiroti, ar CE zīmi marķēti kokmateriāli UPM-Strong māju būvniecībai, kā arī iekšējās apdares materiāli UPM-Living. Šī ir arī viena no pirmajām kokzāģētavām Krievijas ziemeļaustrumos, kurai piešķirts kvalitātes vadības sertifikāts ISO 9001:2008, vides pārvaldības sistēmas standarta ISO 14001:2004 un FSC sertifikāts.

Saskaņā ar “UPM” mājas lapā publicētajiem paziņojumiem, aizvadītā gada decembrī kompānijas biznesa restrukturizācijas plāna ietvaros ražošana pilnībā pārtraukta arī Somijas tālākasptrādes produktu ražotnēs Heinola un Aureskoski. Sezonālo faktoru ietekmē samazinoties pieprasījumam pēc gatavās produkcijas, “UPM” nolēmusi tāpat samazināt ražošanu arī četrās Somijas saplākšņu rūpnīcās (Joensuu, Jyväskylä, Ristiina un Savonlinna). Saskaņā ar 21. novembrī kompānijas mājas lapā publicēto informāciju, pārrunas ar darbiniekiem par piespiedu atvaļinājumu 2013.gada pirmajā pusē uz laiku līdz maksimāli 90 dienām jau uzsāktas. Lēmums skars kopumā 1300 strādājošos. Saplākšņu ražošanas struktūrvienības “Plywood” vadība pieņemto lēmumu pamato ar vājo pieprasījumu Eiropas saplākšņu tirgos, kā arī bērza apaļkoksnes deficītu gada nogalē mežizstrādei nelabvēlīgo laika apstākļu ietekmē.

Kopumā “UPM” kokmateriālu ražošanas rūpnīcās 17 pasaules valstīs nodarbināti aptuveni 23 000 cilvēku. Kompānijai pieder kokzāģētavas Somijā, Krievijā, Francijā un Austrijā. Kopējā skujkoku zāģmateriālu ražošanas jauda – 2,1 miljons kubikmetru gadā. Kopējie ikgadējie Somijas mežrūpniecības koncerna pārdošanas apjomi pārsniedz 10 miljardus eiro.

 

Raksts: “UPM decreases production at Pestovo sawmill in Russia and puts it on sale”, UPM, publ. 10.01.2013.

Avots: www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *