“Klausner” jaunas zāģētavas izveidē ASV investēs ap 110 miljonus dolāru

Nākamo trīs gadu laikā investējot kopumā 110 miljonus ASV dolāru, Vācijas koncerna „Klausner Group” pārstāvniecības uzņēmums ASV „Klausner Holding USA” Ziemeļkarolīnā gatavojas uzsākt modernas skujkoku zāģmateriālu ražotnes celtniecību. Vērienīgā projekta īstenošanas uzsākšana kļuvusi iespējama, pateicoties „Job Development Investment Grant” piešķirtajam grantam 750 000 dolāru apmērā un  Ziemeļkarolīnas štata fonda atvēlētajam finansējumam un nodokļu atvieglojumiem. Līdz ar projekta īstenošanu tiks radītas 350 tiešās darba vietas un vismaz 220 netiešās darba vietas loģistikas sektorā.

„Jaunu darba vietu radīšana ir galvenā prioritāte. Un fakts, ka pasaules mēroga spēlētājs nolēmis veikt šāda veida investīcijas, pierāda, ka Ziemeļkarolīnas štatā īstenotā politika attiecībā uz investīcijām izglītībā un darba vietu radīšanā ir attaisnojusies,” aizvadītā gada nogalē norādījusi štata gubernatore Beverlija Perdjū.

Pirms mājokļu tirgus krīzes ASV „Klausner” sākotnēji investēja tikai zāģētavu izveidē Vācijā, kur saražotā produkcija pamatā eksportēta uz ASV. Līdz ar krīzes padziļināšanos strauji krītoties realizācijas apjomiem un pieaugot dažādām parādsaistībām, vienu ražotni, kas tika atzīta par vienu no modernākajām kokzāģētavām Eiropā, koncerns 2010.gadā slēdza un iekārtas  pārdeva Zviedrijas kompānijai „Södra Timber”, kas tās uzstādīja jaunajā Värö zāģmateriālu rūpnīcā. Savukārt vēl divas zāģētavas – „Klausner Holz Bayern” un „Klausner Nordic Timber”, kur uzstādītās jaudas bija attiecīgi 800 tūkst.m3 un 1 100 tūkst.m3 gadā – tajā pašā gadā pārpirka vadošais Krievijas kokapstrādes uzņēmums „Ilim Timber” ar nolūku nostiprināt savas pozīcijas Eiropas tirgū.

Koncerns savā mājas lapā komentārus par Ziemeļkarolīnas projektu un citiem nākotnes plāniem nesniedz, taču zināms, ka jaunajā rūpnīcā tiks ražoti konstrukciju kokmateriāli pārdošanai gan vietējā tirgū, gan eksportam ārpus ASV.

 

Raksts: “Klausner to proceed building $110 million North Carolina sawmill”, State Office of North Carolina, publ. 26.12.2012.

Avots: www.forestbusinessnetwork.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *