Šī gada izstādes “Spielwarenmesse” tēma – nākamās paaudzes rotaļlietas

No 30. janvāra līdz 4. februārim Nirnbergā, Vācijā norisināsies ikgadējā rotaļlietu izstāde „Spielwarenmesse”, kur varēs aplūkot jaunākās tendences rotaļlietu industrijā, piedalīties biznesa semināros un dažādos forumos. Ik gadu izstādē piedalās vismaz 2700 ražotāji no visas pasaules, un apmeklētāju skaits pārsniedz 70 000 no vairāk nekā 100 valstīm.

2013. gada izstādes „Spielwarenmesse” tēma ir „Rotaļlietas 3.0″ – nākamā paaudze. Šāds nosaukums izvēlēts, jo aizvien vairāk mūsdienu tehnoloģiju – viedtālruņi un planšetdatori – kļūst par rotaļlietu arī bērniem. Līdz ar to šī gada izstāde tiks veltīta jauno tehnoloģiju integrācijai rotaļlietu industrijā.

Lai koka rotaļlietu ražošana būtu veiksmīga, tā prasa aizvien jaunāku tehnoloģiju lietošanu. Tāpat katru gadu mainās rotaļlietu tendences un kļūst aizvien sarežģītāk izveidot inovatīvu produktu. Strauji mainās arī bērnu auditorijas intereses. Vislielāko pieprasījumu ir saglabājis izglītojošu rotaļlietu segments, kura popularitāte pēdējo gadu laikā nav mainījusies. Taču specifikācija ir mainījusies visai ievērojami. Kādreiz tik populārie koka konstruktori, mašīnas un lelles tagad tiek aizvietoti ar koka rotaļlietām ar dažādām tehniskajām iespējām. Pagājušā gada inovācija, kas izpelnījās apmeklētāju sajūsmu, bija firmas „Buki France” izstrādātā konstruktora tipa mašīna, kas darbojas ar sālsūdeni. Šādi bērniem tiek mācīts par atjaunojamo elektroenerģiju un tās iespējām nākotnē. Pērn tieši šis produkts saņēma speciālu balvu kategorijā „Videi draudzīga rotaļlieta”.

 

 

Raksts: “Vācijā norisināsies ikgadējā rotaļlietu izstāde”, Aigars Roga, publ. 2013.g. janvārī

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Janvāris, Nr. 1 (149) 2013

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *