Aicina atbalstīt grāmatas «Ceļojumi mežā, mākslā, politikā» izdošanu

Mārtiņš Dāboliņš, LLU Meža fakultātes absolvents un mežu taksators ar 35 gadu darba stāžu, ir sarakstījis savu otro grāmatu «Ceļojumi mežā, mākslā, politikā». Tajā atspoguļota ne vien autora nostāja mežu apsaimniekošanas jautājumos, bet iekļauti daudzi interesanti fakti par Latvijas dabu. Grāmatā vairākkārt pieminēta arī Jelgava. Šobrīd autors vāc ziedojumus, lai grāmatu varētu izdot.

Šī grāmata ir 2005. gadā izdotās grāmatas «Meža skandālista memuāri» turpinājums. «Grāmata ļoti apjomīga, satur daudz unikālu faktu par mežu – mūsu tautsaimniecības galveno balstu – bez izskaistinājumiem. «Treknie gadi» pagājuši, bet masu medijos turpinās nesamērīga pozitīvisma kampaņa un nepārtraukti palielinās biotopu, dažādu īpaši aizsargājamo teritoriju platības, kuras liedz meža īpašniekiem un mežsaimniekiem normāli attīstīties,» nesaudzīgs ir autors. Tā sniegs plašu informāciju par mežu sanitāro stāvokli – bebru nodarīto, kaitēkļiem, vētrām, slimībām, snieglauzēm, ugunsgrēkiem. «Sniegšu arī savu programmu, kā atjaunot panīkušo tautsaimniecības attīstību, jo ar tūrisma takām, «mitrzemju svētkiem», «ilgtspējīgo mežsaimniecību» to neizdarīt,» tā M.Dāboliņš. Vēl grāmatā būs daudz atmiņu par Latvijas un ārzemju apceļojumiem un tiešo autora darbu mežā un gleznošanas studijā.

Izdevniecība «Atēna» ir gatava grāmatu izdot, bet nepieciešami 5000 latu, tāpēc grāmatas autors aicina interesentus iespēju robežās ziedot. Ziedotāju saraksts tiks iekļauts grāmatas beigās.

 

Raksts: “LLU Meža fakultātes absolvents sarakstījis grāmatu par mežiem un Latvijas dabu; vāc ziedojumus tās izdošanai”, Ilze Knusle-Jankevica, publ. 22.01.2013.

Lasīt vairāk: www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *