Rīgā tiks atklāta “Baltic Grand prix Rīga” starptautiskā trofeju izstāde

Ar mērķi ieviest jaunu tradīciju, kas apvienotu Baltijas medību telpu, šā gada 9. maijā Rīgā tiks atklāta “Baltic Grand prix Rīga” starptautiskā trofeju izstāde, ko organizē Latvijas Mednieku Asociācija un Latvijas Safari Klubs sadarbībā ar citām mednieku organizācijām.

Izstādē uzaicinātas piedalīties 12 valstu mednieku organizācijas ar savām trofejām. Izstādes ietvaros plānoti arī semināri par trofeju vērtēšanu, pareizu apsaimniekošanu un izkopšanu, par trofeju pareizu sagatavošanu un noformēšanu, kā arī par medījumu gaļas izmantošanas iespējām un degustācijas.

Šī izstāde būs lieliska iespēja novērtēt medījamo dzīvnieku populācijas veselību, populācijas virzību, attīstības tendences Latvijā un iespējas salīdzināt šos zinātniski vērtīgos materiālus ar pārējām Baltijas un Eiropas valstīm. Izstādē iegūtais izziņas materiāls būs nenovērtējams no zinātniskā viedokļa, ļoti būtiska medījamo dzīvnieku veselības stāvokļa monitoringa sastāvdaļa, ļaujot novērtēt, cik pareizi tiek virzīta populāciju apsaimniekošana Latvijā, Baltijā un tuvējās reģiona valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem. Trofeju vērtēšanu veiks starptautiskie CIC trofeju vērtēšanas eksperti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Ungārijas, kā arī pašmāju trofeju vērtēšanas eksperti. Paralēli trofeju izstādei iecerētas arī citas ar medībām saistītas un medniekus interesējošās aktivitātes.

Izstādes kodolu veidos trīs Baltijas valstu medību trofejas.

 

Raksts: “Top starptautiskā trofeju izstāde, kuras patrons būs valsts prezidents”, Biedrība “Medniekiem.lv”, publ. 23.01.2013.

Avots: www.medniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *