Ēvelēto kokmateriālu ražotāji palielina piegādes uz Austrumeiropu un Āziju

Baltijas valstīs strādājošie ēvelēto kokmateriālu ražotāji pakāpeniski palielina gatavās produkcijas eksportu uz Austrumeiropu un Āziju. Apmierinošs pieprasījums patlaban ir abos šajos reģionos. Tajā pašā laikā uz Vāciju un Lielbritāniju, kur vērojams pieprasījumam neadekvāts šo sortimentu piedāvājums (īpaši no Zviedrijas ražotāju puses), piegādes apjomi tiek samazināti. Turklāt Zviedrijas ražotāju piedāvātās piegādes cenas janvāra vidū bija par 10 €/m3 zemākas.

Vācijas tirgū prasītās piegādes cenas par Baltijas valstīs ražotiem kokmateriāliem janvārī bija aptuveni 265 – 270 €/m3. Lai arī Austrumeiropā ēvelēto kokmateriālu pārdošanas cenas ir par aptuveni 5 €/m3 zemākas nekā Vācijas tirgū, piegādes uz šo reģionu zemāku transporta izmaksu dēļ patlaban ir daudz izdevīgākas.

Lielbritānijā tirgotāju prasītā cena par C 24 šķiras konstrukciju kokmateriāliem janvāra pirmajā pusē bija aptuveni 195 £/m3. Taču par šādu piegādes cenu līdz mēneša vidum neviens līgums vēl netika slēgts ne Vācijā, ne Lielbritānijā. Tajā pašā laikā Āzijas austrumos Baltijas valstīs ražotie ēvelētie kokmateriāli patlaban tiek realizēti par aptuveni 280 €/m3.

 

Raksts: “Baltic planing mills focussing on Eastern Europe and Asia”, magazine “EUWID”, publ. 23.01.2013.

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (Nr.4/2013)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *