Kultūras objektu būvniecībā aicinās plašāk izmantot vietējos koksnes produktus

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un „Nepērc svešu!” vadība turpmāk savas kompetences un iespēju robežās aicinās pievērst lielāku uzmanību tam, cik lielā mērā Latvijā tiek izmantota vietējo ražotāju produkcija un Latvijā radītās vērtības.

Otrdien, 29.janvārī tiekoties ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu un organizācijas „Nepērc svešu!” vadītāju Didzi Šmitu, ministre norādīja, ka nepatriotiska attieksme Latvijā vērojama ne tikai attiecībā uz pašu valstī ražotajiem produktiem un izejmateriāliem, bet arī nemateriālajām vērtībām, kā piemēru minot  latviešu mūziku, kura publiskajā telpā tiek atskaņota daudzkārt mazāk nekā ārvalstīs radītā mūzika.

Ministre norādīja, ka Nacionālās attīstības plānā ir paredzēta vairāku valstiski nozīmīgu kultūras objektu – Laikmetīgās mākslas muzeja un koncertzāles – celtniecība laikposmā no 2014. līdz 2020.gadam, kas paredz arī plašas iespējas vietējiem uzņēmējiem. Jau šobrīd reģionālo koncertzāļu būvniecība notiek Cēsīs un Rēzeknē, bet drīzumā tiks uzsākta arī Liepājā. Tādēļ arī pašiem nozares uzņēmējiem ir jādod skaidrs signāls par vēlmi un iespējām piedalīties apjomīgu projektu īstenošanā, popularizējot vietējās koksnes izstrādājumus un aicinot tehniskajos projektos vairāk izmantot, piemēram, koka konstrukcijas.

Laikā, kad Latvijā ik dienas tiek runāts par nepieciešamību radīt jaunas darbavietas, lai stimulētu Latvijas pilsoņu atgriešanos mājās, Latvijā ražoto preču un izejmateriālu plašāka izmantošana ir viens no izšķirošiem soļiem šī mērķa īstenošanā.

Kultūras ministre uzskata, ka būtiska loma tajā, cik konkrēta objekta izveidē iespējams izmantot Latvijā ražotos izejmateriālus, ir tieši projekta pasūtītājam un arhitektam. Tādēļ, plānojot valstiski nozīmīgus objektus, jau sākotnēji jābūt uzstādījumam un apziņai, ka lietām, kuras reprezentē valsti un kalpo kā valsts simbols, ir jābūt vietējas izcelsmes. Lai iespēju robežās maksimāli izmantotu Latvijas ražotāju resursus arī LNB atlikušā celtniecības un aprīkojuma iegādes posmā, šobrīd notiek asociācijas „Latvijas Mēbeles” un Kultūras ministrijas konsultācijas atbilstoša mēbeļu iepirkuma  tehnisko specifikāciju izstrādē.

 

Raksts: “Kultūras ministre turpmāk aicinās pievērst lielāku uzmanību Latvijā ražoto preču un vērtību izmantošanai”, Ieva Līne, 29.01.2013.

Avots: www.km.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *