Pagarināts pieteikšanās termiņš bērza audžu atbalsta programmai Latgalē

Ņemot vērā lielo interesi par iespēju audzēt bērzu birzis, uzņēmums “Latvijas Finieris mežs” pagarina pieteikšanās termiņu līdz 31.martam un izvērš uzsāktās bērzaudžu kopšanas atbalsta programmu, līdzšinējo 50 kilometru rādiusu ap Rēzekni paplašinot visa Latgales reģiona mērogā – no Balviem līdz Daugavpilij.

Žanis Bacāns, “Latvijas Finieris mežs” valdes priekšsēdētājs uzsver: „Akcijas robežas paplašinām, jo interese par savu īpašumu sakopšanu, audzējot bērzu, sniedzas tālāk par Rēzeknes centru. Prasmīgi audzēta meža vērtība un apjoms ir aptuveni par 20% lielāks nekā dabiski augušam mežam.”

“Latvijas Finieris mežs” atgādina, ka akcijas mērķis ir demonstrēt un palīdzēt zemes īpašniekam izkopt ražīgu bērza audzes sastāvu jau dabiski izveidojušajās, gan stādītajās jaunaudzēs. Ieguldījums mežaudzēs ir viens no zemes racionālas izmantošanas veidiem ar noteikumu, ka tās tiek koptas.

Plānots, ka “Latvijas Finieris” apmaksās visus bērza audžu kopšanas darbus. Atbalstam var pieteikties visi mežu īpašnieki, tomēr priekšroka tikšot dota pretendentiem bez profesionālām zināšanām un pieredzes meža apsaimniekošanā. Programmas dalībnieku atlase notiek konkursa veidā saskaņā ar akcijas noteikumiem. Papildus informācija: www.lfmezs.lv.

 

Raksts: “Bērzaudžu kopšana izvēršas visā Latgalē”, SIA “Latvijas Finieris mežs”, publ. 31.01.2013.

Avots: www.finieris.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *