Atklāta siltumcentrāles “Ziepniekkalns” biokurināmā koģenerācijas stacija

AS „RĪGAS SILTUMS” vadība kopā ar uzņēmuma akcionāriem, padomi un būvnieku pārstāvjiem 28.februārī, plkst.12.00 svinīgi atklāja siltumcentrāles „Ziepniekkalns” biokurināmā koģenerācijas staciju Rīgā, Tīraines ielā 5a. Modernizētā siltumcentrāle „Ziepniekkalns” šobrīd ir viena no lielākajiem centralizētās siltumapgādes siltumavotiem Latvijā, kurā koģenerācijas procesā kā kurināmais tiks izmantota šķelda. Tās siltuma jauda ir 22 MW, bet elektriskā jaudu 4 MW.

AS “Rīgas siltums” kopš dibināšanas no biomasas kurināmā saražojis vairāk nekā 600 000 megavatstundu (MWh) enerģijas, siltumcentrāles “Ziepniekkalns” jaunā biokurināmā energobloka atklāšanas pasākumā informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis. Savukārt jaunajā energoblokā iekārtu regulēšanas un palaišanas procesā no ‘zaļā’ kurināmā saražotas 4293 MWh enerģijas.

N. Talcis energobloka atklāšanas pasākumā demonstrētajā video norādīja, ka iedzīvotāji, pateicoties šī projekta īstenošanai, iegūs zemāku siltuma cenu un mazākus apkures rēķinus, uzņēmums iegūst jaunas tehnoloģijas ar augstu efektivitāti, savukārt būtiskais šķeldu patēriņa pieaugums būs ieguvums tautsaimniecībai.

Jaunajā Ziepniekkalna biokurināmā katlumājā tiks izmantota visefektīvākā koģenerācijas tehnoloģija, tas ir, vienlaicīga siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana, kas ļauj būtiski samazināt kurināmā un attiecīgi arī siltumenerģijas ražošanas izmaksas. Biokurināmā katlumājas siltuma jauda līdz 22 MW ir pietiekama, lai pilnībā nodrošinātu Ziepniekkalna rajona  siltumenerģijas pieprasījumu vasaras laikā, pieslēdzot dabasgāzes katlus tikai apkures sezonas periodā pie zemām āra gaisa temperatūrām. Tvaika turbīna ar elektrisko jaudu līdz 4 MW ir lielākā elektroenerģijas ražošanas iekārta uzņēmumā, kuras darbībai tiek izmantota koksnes šķelda, tā nodrošinās katlumājas elektroenerģijas pašpatēriņu, bet pārpalikums tiks nodots pilsētas elektrotīklā obligāta elektroenerģijas iepirkuma līguma ietvaros.

 

Raksts: “Rīgas siltums” no zaļā kurināmā saražojis 600 000 megavatstundu enerģijas, LETA, publ. 28.02.2013

Avots: http://www.riga24.lv/zinas/46/187960

http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *