Pieprasījums pēc mēbelēm mājoklim lēni, bet stabili pieaug

Mēbeļu pircēju paradumi līdz ar krīzi mainījušies – cilvēki kļuvuši praktiskāki un pragmatiskāki, līdz ar to pirkumus rūpīgāk apsver, pērk labas un pārbaudītas lietas, kas ilgāk kalpo un saglabā izskatu, raksturo SIA ‘Kate’ valdes loceklis Jānis Vējš.

Krīzes laikā šis uzņēmums centies savā sortimentā iekļaut lētākus produktus, nemainot prasības pret kvalitāti. Rezultātā apgrozījums pēdējos četrus gadus ir ar stabilu augšupeju – gadā tas palielinoties par 10 – 15%.

Par augšupejošu apgrozījuma datu līkni priecājas arī SIA ‘Interium’ valdes priekšsēdētāja Maira Matisone. Šis uzņēmums importē IKEA produkciju, ko realizē veikalā ‘Cozy’. Pēc viņas stāstītā, pēdējos divos gados esot novērojams, ka cilvēki vairāk atļaujas tērēt. 2011./2012.gadā šī uzņēmuma apgrozījums audzis par 15 – 20%. Esot vērojams neliels pieaugums nekustamo īpašumu tirgū, līdz ar to cilvēki vairāk pievēršas mājokļu iekārtošanai, kas arī ir uzņēmuma segments – jaunie projekti. Pēc Matisones teiktā, populārākais preču segments ir bērnu istabas un virtuves moduļi.

Kas attiecas uz ekskluzīvo mēbeļu tirgu, šajā nišā Latvijā spēlētāju ir pavisam nedaudz un pēdējā laikā to klienti lielākoties ir ārvalstu pilsoņi, kas pie mums iekārto savus jauniegūtos mājokļus Jūrmalā. Arī dizaina salona ‘Inspire’ direktore Jeļena Odnobokova norāda, ka pēdējos piecos gados apgrozījums ir stabils un atbilstošs Latvijas ekonomiskajai situācijai. Raugoties gada griezumā, apmēram 10% no ‘Inspire’ klientiem mēbeles pasūta birojiem. „Konkurence šajā segmentā ir diezgan sīva. Tomēr kopumā nav daudz kompāniju, kas šajā segmentā vēlas darboties, jo tas ir sarežģīts. Turklāt, lai nodrošinātu labu mēbeļu ekspozīciju veikalā, ir jāiegulda lieli līdzekļi, kā arī jābūt labai pieredzeiun servisam darbā ar šī segmenta klientiem,” atzīst J. Odnobokova. Jauniem spēlētājiem šajā tirgū vieta atrastos, taču tiem būtu jāspēj piedāvāt kvalitatīvu preci un servisu. Ekskluzīvas mēbeles – tas ir individuāls dizains, roku darbs un ekskluzīvi izejmateriāli, tāpēc, iegādājoties kāda konkrēta zīmola preci, klients sagaida garantiju, kompānijas uzticamību un kvalitāti.

 

Raksts: “Mājoklim meklē «ilgspēlējošas» mēbeles”, Linda Zalāne, ‘Dienas Bizness’, publ. 02.04.2013

Avots: Laikraksts ‘Dienas Bizness’, Nr. 63 (4468)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *