Studentus un mācībspēkus izglīto par saplākšņa nozīmi Latvijā un pasaulē

27. martā Meža fakultātē uzstājās AS Latvijas Finieris valdes loceklis, Tirdzniecības un loģistikas sektora vadītājs M.Lācis, lai izstāstītu studentiem un mācību spēkiem par saplākšņa tirdzniecības filosofiju savā uzņēmumā.

Uzņēmuma AS Latvijas Finieris pamatbizness ir bērza saplākšņa ražošana. Notiek darbības arī citos virzienos – stādu audzēšanā un mežu atjaunošanā, sintētisko sveķu, impregnētu papīru ražošanā, jauno produktu tirgošanā un attīstībā. Koncerns nodrošina sevi ar vietējiem resursiem, ik gadu eksportējot 95% no saražotā saplākšņa uz vairāk nekā 50 valstīm. Saplāksnis  tiek marķēts ar CE zīmi saskaņā ar Eiropas būvizstrādājumu direktīvu 89/106/EEC, un to plaši pielieto dažādās nozarēs – celtniecībā, kuģniecībā, loģistikā u.c.

Pirmie soļi ārzemju partneru meklēšanā tika sperti 1998. gadā. Domājot par klientu ērtībām izveidots 11 reģionālo produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumu tīkls ārpus Latvijas. Tostarp nupat – 2012. gada nogalē jauns produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmums tika reģistrēts Turcijā, kur līdz ar ekonomikas izaugsmi, tostarp būvniecības un transporta nozaru attīstības dēļ ir palielinājies arī pieprasījums pēc bērza saplākšņa.

Partnerības veidošanā kā svarīgākie aspekti atzīmēti: uzticība ilgtermiņa partneriem, veidot līgumus, balstītus uz savstarpējo uzticēšanos; cenām jābūt tādām, kas apmierinātu abus partnerus. Lai nodrošinātu uzņēmuma izaugsmi un attīstību, AS Latvijas Finieris investē līdzekļus ražošanas modernizācijā un jaudu palielināšanā, jaunu produktu attīstībā un darba efektivitātes paaugstināšanā. Pēc AS Latvijas Finieris pārstāvja vārdiem, lai nodrošinātu ciešāku saikni ar klientu, svarīga loma ir atvēlēta komunikācijai. Saziņa ar klientu notiek ar sociālo tīklu palīdzību twitter.com un draugiem.lv., tāpat ir izveidotas mājaslapas www.finieris.lv un www.izgatavopats.lv,  kā arī e-veikals, kur var iegādāties uzņēmuma produkciju.

Lekcijas nobeigumā M.Lācis uzsvēra, ka koncerna veiksmīgas darbības pamatā ir laba komanda!

Pēc provizoriskām aplēsēm 2012. gadā Latvijas Finieris kāpinājis saplākšņa ražošanas apjomu par 7% salīdzinājumā ar 2011. gadu. Savukārt uzņēmuma apgrozījums 2012. gadā palielinājies par 6%, pārsniedzot 126 miljonus latu.

 

Raksts: “Saplākšņa nozīme Latvijā un pasaulē”Jeļena Rūba, LLU Meža fakultāte, publ. 28.03.2013

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=764

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *