Nedēļas nogalē Rīgas Zoodārzā notiek tradicionālās Putnu dienas

Lai arī Latvijā vēl valda sniegotā ziema, pavasaris tomēr lēnām un neatlaidīgi tuvojas. Pēc Lieldienu puteņiem tā vien ausis tver gaisā skanošās zīlīšu un strazdu dziesmas. Arī Zoodārza zvirbuļi ne pa jokam jau plūcas par katru ligzdas izklāšanai derīgu spalviņu, tāpēc 6. un 7. aprīlī kā katru pavasari Rīgas Zoodārzā notiek Putnu dienas, kur pilnā sparā darbosies «Dzeņa darbnīca» un tiks gatavoti putnu būrīši. Tas nozīmē, ka no plkst. 12.00 – 15.00 zoodārzā jau atkal jautri klaudzēs āmuri un apmeklētājiem būs iespēja pieredzējušu speciālistu uzraudzībā iemācīties izgatavot zīlīšu vai strazdu būri. Turklāt netiks liegts pašu pagatavoto mākslīgo ligzdvietu nest līdzi un piekārt savu māju apkaimē putniem tīkamā vietā. Savukārt radošajā darbnīcā «Putni» varēs risināt dažādos uzdevumos, izvingrināt kājas orientēšanās spēlē, kā arī iepazīties ar ligzdu un būru daudzveidību.

Gadu gaitā «Dzeņa darbnīcā» demonstrēta visdažādāko putnu mākslīgo ligzdvietu izgatavošana – gan ligzdas pamatne stārķiem, gan ligzdas kastes pīlēm un lauka piekūniem, gan būri garastes pūcēm, meža pūcēm un mazākajām pūcītēm – apodziņiem, gan sarežģītākas konstrukcijas būri erickiņiem, kuros labprāt olas dēj arī dzeguzes. Meistarotas mājiņas arī «neputniem» – sikspārņiem un susuriem. Visvairāk gan darināti būri sīkajiem dobumperētājiem putniem.

Šogad, lai palīdzētu saglabāt putnu daudzveidību Latvijā, Zoodārza Putnu dienu 2013 goda statusā ir zaļā vārna. Šim retajam putnam tapušie būri tiks izkārti piemērotās vietās Rīgas apkārtnē.

Kopā Putnu dienās 2013 paredzēts izgatavot 250 būrīšus sīkajiem dobumperētājiem – zvirbuļiem, zīlītēm un mušķērājiem, 250 būrīšus strazdiem, 30 būrus zaļajām vārnām.

 

Raksts: “Putnu dienas Rīgas zooloģiskajā dārzā”, ziņu portāls “Apollo”, publ.03.04.2013

Avots: www.apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *