Par kokmateriāliem dārzā un to pareizu apstrādi ilgākai kalpošanai

Iestājoties pavasarim, kad dienas kļūst gaišākas un siltākas, cilvēks arvien vairāk laika vēlas pavadīt svaigā gaisā, tuvāk dabai. Līdz ar to ir pienācis laiks radīt komfortablu un estētisku vidi pie savas dzīves vai darba vietas.

Dārzā, nenoliedzami, ļoti iederas koka mēbeles un terases. Taču, lai tās kalpotu ilgāk par vienu sezonu, tās jāaizsargā pret ilgstošu mitruma ietekmi, ultravioletajiem stariem un pelējuma sēnītēm, koku atbilstoši apstrādājot. Šim nolūkam var izmantot gan caurspīdīgus sastāvus, kas atgrūž ūdeni un akcentē koka struktūru, sedzošu krāsu, kas pilnīgi noklāj koka šķiedru, vai lazējošu krāsu, kas to nosedz tikai daļēji. Tāpat plašā klāstā pieejamas gan sintētiskās, gan dabīgās krāsvielas, kur katrai ir savi plusi un mīnusi.

Antibakteriālu vidi kokmateriālā rada antiseptiķis, kas pasargā koku arī no sēnītes un zilēšanas.

Pēc būtības antiseptizēšana ir tā pati koka impregnēšana, tikai tas notiek nevis kamerā zem spiediena, bet mājas apstākļos – vienkārši piesūcinot koku ar atbilstošu šķīdumu. Ideālā variantā vajadzīga vanniņa, kurā ielej antiseptiķi un iegulda kokmateriālu uz divām stundām. Taču koku var apstrādāt arī, ņemot talkā kārtīgi piesūcinātu lielo otu jeb maklovicu. Antiseptiķiem ir noteikts tonis – pārsvarā zaļš vai sarkanīgs. Ir nopērkami arī bezkrāsaini, gaiši dzelteni un reizēm pat zili toņi.

 

Raksts: “Koks jāsargā!”, žurnāls “Ievas Māja”, Nr. 6/2013

Papildus informācija: PAR KOKMATERIĀLIEM DĀRZĀ

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *