Skandināvijas meža nozares uzņēmumi samazina papīra ražošanas jaudas

Nestabilā ekonomiskā situācija Eiropā ievērojami ietekmējusi kopējo papīra patēriņu, tādējādi vēl vairāk padziļinot strukturālās izmaiņas papīra tirgū un veicinot tālāku pieprasījuma samazināšanos pēc grafiskā papīra. Tas liek secināt, ka ievērojamā pārprodukcija un augstās ražošanas izmaksas joprojām ir viens no lielākajiem izaicinājumiem šīs industrijas pārstāvjiem Eiropā. Arī Somijas papīra ražotājam “UPM – Kymmene”. Lai pielāgotos tendencēm pasaules tirgū, palielinātu ražošanas efektivitāti un saglabātu savu konkurētspēju, šogad UPM koncerns spiests samazināt papīra ražošanas jaudas Eiropā vēl par 580 000 tonnu. Līdz 2013. gada aprīļa beigām UPM pārtrauks divu avīžpapīra ražošanas iekārtu darbību ar kopējo jaudu 420 000 tonnu gadā. Lielākas pārmaiņas notiks Vācijā – Ettringenas papīrrūpnīcā (Bavārijā) kopējā ražošanas jauda gadā samazināsies par 38% un strādājošo skaits – par 150, savukārt Raumas papīrrūpnīcā Somijā ražošanas jauda gadā samazināsies par 20% un no darba tiks atlaisti 87 strādājošie.

Pārrunas ar darbiniekiem par nepieciešamajiem optimizācijas pasākumiem papīra ražošanas struktūrvienībā un gaidāmo štatu samazināšanu notika martā. Pārrunas ar darbiniekiem par restrukturizāciju UPM biznesa struktūrvienībās šogad notikušas arī citās valstīs, t.sk., Francijā, kur jau š.g. janvārī slēgta papīrrūpnīca valsts austrumu daļā (UPM Stracel paper mill) ar jaudu 270 000 tonnu avīžpapīra gadā. UPM pirmā pusgada plānos ietilpst arī Francijas austrumos 1478. gadā dibinātās papīrrūpnīcas „UPM Docelles” pārdošana, kuras jauda ir 160 000 tonnu gadā, un Francijas rietumu daļā esošās kokapstrādes rūpnīcas „UPM Aigrefeuille” pārdošana.

Tāpat papīra ražošanas struktūrvienībā ievērojamas pārmaiņas grasās īstenot Zviedrijas meža nozares kompānija „Holmen Group”. Bravikenas papīrrupnīcā (Zviedrijas dienvidu daļā), kur ražošanā tiek izmantota pārstrādātā makulatūra un egles papīrmalka, 2013. gada 3. ceturkšņa laikā avīžpapīra ražošanas apjomi tiks samazināti par 200 000 tonnu un no darba atlaisti 180 strādājošie. Kā paskaidrojis papīra ražošanas struktūrvienības vadītājs Henriks Sjolunds (Henrik Sjölund), kompānija ir spiesta samazināt jaudas, jo pieprasījums pēc avīžpapīra Eiropā samazinās un spiediens uz pārdošanas cenām pieaug, ko pastiprina pārmērīgi augstās izejvielu cenas. Īstenojot restrukturizāciju šajā rūpnīcā, kompānijai piederošajās papīrrūpnīcās Zviedrijā kopumā gadā tiks saražoti 1 150 000 tonnu biroja papīra.

Jau ziņots, ka saistībā ar ilgstoši vājo pieprasījumu Eiropas avīžpapīra tirgū, vērienīgus optimizācijas pasākumus rentabilitātes uzlabošanas nolūkā šogad plāno īstenot arī Somijas un Zviedrijas kopuzņēmums «Stora Enso». Otrā ceturkšņa laikā restrukturizācijas ietvaros uzņēmums pārtrauks divu avīžpapīra ražošanas iekārtu darbību Zviedrijā, kas veido 3,4% no kopējās šī veida papīra ražošanas jaudas Eiropā. Rezultātā avīžpapīra ražošanas jaudas tiks samazinātas par 475 000 tonnu, no darba atlaisti kopumā ap 600 strādājošie un ikgadējās uzņēmuma izmaksas saruks par 54 miljoniem eiro.

 

Raksts: “UPM closes down the paper machine 3 at Rauma mill and the paper machine 4 at Ettringen mill”, UPM-Kymmene Corporation, publ. 08.04.2013

Avots:www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *