Malkas tirgotājiem pārdošanas apjomu pieaugums šoziem sasniedzis pat 20%

Ieilgušās ziemas dēļ arī apkures sezona šogad izvērtusies par vienu mēnesi garāka, līdz ar to malkas tirgotājiem šogad pēc pāris gadu pārtraukuma izdevies sasniegt līdz pat 20% pārdošanas apjomu pieaugumu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina aptaujātie uzņēmēji.

“Pārdošana šajā sezonā salīdzinājumā ar iepriekšējiem pāris gadiem pieaugusi par 20%, un pieprasījums joprojām ir liels. Februāris gan bija visai silts, tomēr to kompensēja aukstais marts un aprīļa sākums,” atzina SIA “Krauzers” pārstāvis Elviss Hermanis. Jautāts par malkas cenu tendenci, viņš atzina, ka tirgotāji cenas nav paaugstinājuši, rēķinoties ar risku zaudēt klientus nākamajā sezonā. Līdz ar to malkas cena par kubikmetru šajā sezonā ir teju iepriekšējā, svārstoties no 16 līdz 24 latiem atkarībā no malkas veida un izstrādes. Vienlaikus atzīts, ka, neraugoties uz pārdošanas apjomu pieaugumu, nevarot runāt par attiecīgu peļņu, jo situāciju sarežģījis straujš papīrmalkas cenas kritums. “Šajā biznesā viss ir līdzsvarā. Malku pārdodam vairāk, tikmēr papīrmalkas cena mēneša laikā nokrita no 30 līdz 18 latiem par vienu kubikmetru, attiecīgi būs zaudējumi šajā jomā. Cena samazinājās, jo aizsalušā jūras līča dēļ nevarējām izvest produkciju. Tomēr lielākais iemesls ir pieprasījuma kritums no Eiropas Savienības valstīm, kur acīmredzot tiek regulēts tirgus, neiepērkot mežus no Baltijas valstīm,” sacīja uzņēmējs.

Arī SIA “Malkas pasaule” direktors Juris Ņikušins atzina, ka šajā sezonā uzņēmuma pārdošanas apjomi malkas segmentā pieauguši par 20% un līdzīgs pieaugums gaidāms arī nākamajā sezonā. “Sezona bija ļoti laba. Mēs gan pilnībā turamies uz eksportu, jo vietējais tirgus ir par šauru. Izvedam malku uz ASV, un šajā sezonā esam pārdevuši vairāk nekā 10 000 kubikmetru. Izskatās, ka arī nākamajā sezonā būs līdzīgs pieaugums, to paredz patlaban gatavotie jaunie līgumi. Malka ASV ir ļoti pieprasīta, īpaši Čikāgā un Ņujorkā, kur mums ir līgums ar veikalu tīklu “Home Depo”,” sacīja Ņikušins. Arī šis malkas ražotājs cenu nav mainījis, un tā patlaban cena svārstās no 22 līdz 38 latiem par kubikmetru atkarībā no malkas veida, kvalitātes un mitruma sastāva. Eksporta cena ir par pāris procentiem lielāka nekā vietējā tirgū.

Veikalu tīkla “K-rauta” vērojumi liecinot, ka šajā apkures sezonā bijis ievērojami lielāks pieprasījums arī pēc cita veida kurināmā. Iedzīvotāji labprāt pērkot priedes skaidu briketes 10 kilogramu, bērza – 11 kilogramu iepakojumā, kā arī skaidu granulas 16 kilogramu iepakojumā. Aktuāla ir arī kamīnmalka un  speciālās iekura plāksnes.

 

Raksts: “Malkas tirgotājiem 20% pārdošanas apjomu pieaugums; eksportē arī uz Čikāgu un Ņujorku”, Ainārs Sauka, Nozare.lv, publ. 12.04.2013

Avots: www.kapitals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *