Rēzeknē notiks seminārs “Latgale – bioenerģijas reģions: stratēģija un rīcības”

Lai veiksmīgāk veicinātu Latgales kā bioenerģijas reģiona attīstību, 2013.gada 18.aprīlī Austrumlatgales radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, Rēzeknē, Vides investīciju fonds organizē semināru „Latgale – bioenerģijas reģions: stratēģija un rīcības”. Pasākums tiek organizēts Baltijas Jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projekta “Bioenergy Promotion 2” ietvaros.

Semināra dalībnieki varēs iepazīties no ārvalstu un citu Latvijas pašvaldību pieredzi, kā arī piedalīties vienā no paralēlām sesijām:

1) “SADARBĪBA, VEICINOT LATGALES, KĀ BIOENERĢIJAS REĢIONA, ATTĪSTĪBU” paredzēta pašvaldību attīstības plānotājiem, projektu vadītājiem, Ilgtspējīgu enerģijas rīcības plānu izstrādē iesaistītajiem un citiem interesentiem. Tiks demonstrēti piemēri dažādu biomasas potenciāla izmantošanai pašvaldībās, kā arī attīstīts reģiona enerģijas plānošanas koncepts. Šī semināra daļa plānota no plkst. 10:00 līdz 15:20. Savukārt pēc tās tiks piedāvāta iespēja apmeklēt Rēzeknes pašvaldības enerģijas plānošanas un energoefektivitātes projektu ieviešanas piemērus. Būs iespēja satikt projektu vadītājus un uzdot sev interesējošos jautājumus. Pasākums notiks angļu un latviešu valodās.

2) “ILGTSPĒJĪGA KOKSNES IZMATOŠANA BIOENERĢIJAS SEKTORĀ” paredzēta mežsaimniecības speciālistiem no plkst. 13:20 līdz 16:00. Šajā sesijā piedalīsies pārstāvji no Vācijas, taču prezentācijas un seminārs notiks latviešu valodā. Par koksnes biomasas potenciālu un pieredzētajām grūtībām prezentāciju sniegs Agro kultūras kameras pārstāvis no Vācijas. Par ātraudzīgo sugu izmantošanu kā papildus resursus koksnes biomasā pastāstīs Dagnija Lazdiņa, LVMI Silava meža atjaunošanas un ieaudzēšanas projektu grupas vadošā pētniece. Savukārt par baltalksni kā biomasas resursu klātesošajiem pastāstīs  Andrejs Dreimanis, LLU Mežsaimniecības fakultātes profesors.

Dalībai seminārā interesenti aicināti pieteikties līdz 15.aprīlim (plkst.15:00), rakstot zane.serzante@lvif.gov.lv vai zvanot 67845111.

 

Raksts: “Rēzeknē notiks seminārs „Latgale – bioenerģijas reģions: stratēģija un rīcības””, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, publ. 09.04.2013

Avots: www.varam.gov.lv

SEMINĀRA PROGRAMMA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *