“LatGran” gatavojas paplašināties un Latvijā atvērt ceturto granulu rūpnīcu

Skandināviem piederošais kokskaidu granulu ražošanas uzņēmums SIA “LatGran” Latvijā plāno atvērt vēl vienu – ceturto granulu ražotni.

Pārliecinošā līderpozīcijā industriālo kokskaidu granulu rūpniecībā “LatGran” izvirzījās jau 2010.gadā, saražojot ap 239 000 tonnu granulu. Līdz ar 14,6 miljonus eiro vērtās ražotnes atvēršanu Krāslavā, papildus jau esošajām rūpnīcām Jaunjelgavā un Krustpilī, uzņēmums savas pozīcijas šajā jomā tikai nostiprinājis, 2011.gadā saražojot 292 000 tonnu granulu un 2012.gadā – jau 410 600 tonnu, kas gada laikā ir kāpums par 41%.

Ceturtajā “LatGran” granulu rūpnīcā, kas atradīsies Gulbenes apkaimē, uzstādītās iekārtas ļaus gadā saražot ap 170 000 tonnu gatavās produkcijas, palielinot uzņēmuma ražošanas jaudas līdz aptuveni 600 000 tonnu gadā. Kā atklājis “LatGran” valdes priekšsēdētājs Jarls Valdens, visas nepieciešamās atļaujas rūpnīcas būvniecības uzsākšanai un ražošanas iekārtu uzstādīšanai jau saņemtas. Tuvāko pāris nedēļu laikā uzņēmums cer saņemt arī investīciju projekta galīgo apstiprinājumu. Gatavās produkcijas transportēšanai uz Rīgu tiks izmantots dzelzceļš. Tāpat kā pārējās trīs “LatGran” rūpnīcās, arī Gulbenē ražotās granulas tiks lielākoties eksportētas.

Perspektīvā uzņēmums plāno divkāršot kopējo granulu ražošanas jaudu. Tā kā Latvijā nepieciešamo ražošanas izejvielu pieejamība kļuvusi ierobežota, šī mērķa sasniegšanai “LatGran” izvērtē iespējas šo biznesu izvērst citās valstīs. Pēc Jarla Valdena teiktā, citviet tiks būvētas līdzīga mēroga rūpnīcas kā Latvijā, tā kā jaudīgākas rūpnīcas nozīmē arī lielākus ražošanas izejvielu piegādes izdevumus.

“LatGran” pamatā ražo industriālās kokskaidu granulas. Sekojot pieprasījuma un attiecīgi arī cenu pieaugumam, vienā no ražotnēm uzsākta arī premium klases granulu ražošana. Nolūkā paplašināt savas produkcijas patērētāju loku, uzņēmums plāno palielināt augstas kvalitātes granulu ražošanas īpatsvaru. Tāpēc jaunajā rūpnīcā, iespējams, tiks uzstādīta arī baļķu mizošanas iekārta.

Gandrīz visa “LatGran” rūpnīcās saražotā produkcija tiek eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm – Dāniju, Zviedriju, Beļģiju un Nīderlandi. Produkcija bez starpniekiem tiek piegādāta Eiropas spēkstacijām un koģenerācijas stacijām.

 

Raksts: “Latgran’s plans fourth wood pellet plant in Latvia”, Argus Media, publ. 12.04.2013

Avots:www.canadianbiomassmagazine.ca

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *