Mežizstrādes pakalpojumu sniedzēji varēs saņemt atbalstu tehnikas iegādei

Otrdien, 16. aprīlī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtībā, kas paredz iespēju mežistrādes pakalpojumu sniedzējiem saņemt atbalstu tehnikas iegādei.

Tuvojoties Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam noslēgumam, tiek plānots izsludināt pēdējo projektu pieņemšanas kārtu pasākumā „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)” ar kopējo publisko finansējumu viens miljons latu. Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz iespēju tikai mežistrādes pakalpojumu sniedzējiem saņemt atbalstu tehnikas iegādei ar atbalsta intensitāti 40 un 50 % apmērā par kopējo attiecināmo izmaksu summu līdz 100 000 eiro.

Tāpat atbalsta piešķiršanas kārtībā precizētas iesniedzamās sadaļas un iesniedzamo dokumentu iesniegšanas termiņi. Turpmāk atbalsta pretendentiem būs iespēja projekta īstenošanai pieejamo finanšu resursu esamību pierādīt reizē ar projekta iesniegumu. Savukārt atbalsta saņēmējiem tiek pagarināts atskaišu iesniegšanas termiņš par vienu mēnesi. Izmaiņas atskaišu iesniegšanā attiecināmas arī uz projektiem, kas jau realizēti un kuriem uzsākta uzraudzība.

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2010. gada 9. februāra noteikumos Nr. 132 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)”” pieejama MK mājaslapā.

 

Raksts: “Mežizstrādes pakalpojumu sniedzēji varēs saņemt atbalstu tehnikas iegādei”, Viktorija Kalniņa, Zemkopības ministrija, publ. 16.04.2013

Avots: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *