Dizaina studenti no Latvijas piedalās starptautiskajā mēbeļu izstādē Milānā

No 9. līdz 14. aprīlim Milānā norisinājās viens no nozīmīgākajiem Eiropas dizaina forumiem – starptautiskā Milānas mēbeļu mese, kas ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem notikumiem mēbeļu un mājokļa dizaina pasaulē. Foruma ietvaros jauno dizaineru sadaļā “SaloneSatellite” piedalījās arī divi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti – Ligita Breģe un Rodions Zeņevičs. LMA studenti iespēju piedalīties mesē saņēmuši, pateicoties pērn gūtajiem panākumiem konkursā “SaloneSatellite WorldWide Moscow 2012”.

“SaloneSatellite” ir platforma, kur jaunajiem dizaineriem tiek sniegta iespēja sevi parādīt pasaules mērogā, tikties ar talantu meklētājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem – ražotājiem, uzņēmējiem un mediju pārstāvjiem. Kopā ar LMA Dizaina nodaļas maģistranti Ligitu Breģi uz Milānu aizceļojis projekts “MEET ME!”, kura koncepcijas pamatā ir sakārtotu tikšanās vietu ierīkošana Rīgas mikrorajonu māju pagalmos, kas veicinātu iedzīvotāju komunikāciju. Moduļu konstrukcijas ir daudzveidīgas, un tās iespējams pielāgot gan ārtelpām, gan iekštelpām, veidojot unikālas tikšanās vietas cilvēku atpūtai un rekreācijai. LMA Funkcionālā dizaina katedras students Rodions Zeņevičs izstādē piedalījās ar piepūšamo konstruktoru “KLIKO”, kas ir lielgabarīta un tajā pašā laikā kompakta piepūšamā bērnu rotaļlieta, kas paredzēta lietošanai telpās, pagalmā un ūdenī.

Starptautiskā Milānas mēbeļu mese ir pasaulē vadošais notikums mājokļa dizaina jomā, kur sastopas nozares lielākie spēlētāji – dizaineri, ražotāji, izplatītāji, kā arī vienkārši interesenti. 2012. gadā Starptautiskajā Milānas mēbeļu izstādē viesojās 292 370 nozares spēlētāji, no tiem 188 579 bija starptautiski viesi, 29 279 – dizaina jomas interesenti un 6 484 – komunikācijas platformu pārstāvji. Lai vienkopus pulcinātu talantīgākos jaunos dizainerus un ieinteresētu par viņu veikumu uzņēmējus, kopš 1998. gada Milānas mēbeļu izstādes ietvaros notiek “SaloneSatellite”. Ikgadējā jauno dizaineru skate ātri kļuva par vienu no galvenajiem notikumiem globālajā radošo forumu kalendārā, kur satikt uzlecošās dizaina zvaigznes un aplūkot daudz neparastu dizaina ideju un prototipu, kas ik gadu izpelnās lielu apmeklētāju, mediju pārstāvju un mēbeļu ražotāju uzmanību. “SaloneSatellite” vienkopus pulcē aptuveni 700 jaunos dizainerus un dizaina studentus no mākslas un dizaina augstskolām Eiropā, Āzijā u.c.

 

Raksts: “Dizaina studenti no Latvijas piedalās starptautiskajā mēbeļu mesē Milānā”, Mēbeļu nozares portāls ‘mebelnieki.lv’, publ. 12.04.2013

Avots: www.mebelnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *