Kokmateriālu tirgotāja un stividora “Laskana” apgrozījums audzis par 26%

Ostas kompānijas LSEZ “Laskana” apgrozījums 2012. gadā sasniedzis 10,82 miljonus latu, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Lursoft dati.

Pārskata gadā uzņēmums palielinājis sniegto pakalpojumu apjomu kokmateriālu un kurināmās šķeldas pārkraušanā, kā arī beramo kravu pārkraušanā. 50% no pārkrautā kokmateriālu apjoma tika realizēti vairumtirdzniecībā, savukārt pārējie 50% pārkrauti kā pakalpojumu realizācija.

Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi līdz 895,8 tūkstošus latu. Lai varētu iegūt lielākus realizācijas apjomus un palielināt peļņu, šogad iecerēts sadarboties ar mežizstrādes uzņēmumiem. Paredzēts turpināt arī ostas tehnikas atjaunošanu.

“Laskana” ir osta, kas nodarbojas ar papīrmalkas, kamīnmalkas un biokurināmā – šķeldu un skaidu, skaidu brikešu un granulu vairumtirdzniecību. Daļu šķeldu un kamīnmalkas uzņēmums ražo pats, pārējā produkcija tiek iepirkta. Galvenās uzņēmuma priekšrocības ir izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis un labi attīstīta infrastruktūra, ļaujot labi apstrādāt kravas, kas pienāk pa dzelzceļu, jūru un sauszemi. Latvijas – Zviedrijas kopuzņēmums “Laskana” ir dibināts 1993.gadā, strauji kļūstot par vienu no kokmateriālu tirdzniecības līderiem Latvijā. 1997. gada decembrī uzņēmums tika reorganizēts kā Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas (LSEZ) SIA “Laskana” un 1998. gadā septembrī  uzņēmums ieguva brīvās muitas zonas statusu.

 

Raksts: “LSEZ Laskana apgrozījums audzis par 26%”, Žanete Hāka, Dienas Bizness, publ. 18.04.2013

Avots: www.db.lv

http://www.laskana.lv/lv/sakums/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *