“Heimdal Skonto Latvia” iepazīstinās ar jauno māju moduļu ražotni Ventspilī

Trešdien, 24.aprīlī Ventspilī, Rūpniecības ielā 27, žurnālisti un citi interesenti tiks iepazīstināti ar SIA „Heimdal Skonto Latvia” jauno māju moduļu ražotni, kur jau vairākus mēnešus top māju moduļi Skandināvijas tirgum un pirmā gatavās produkcijas krava uz Norvēģijas pilsētu Tronheimu tiks nosūtīta jau tuvākajās dienās.

2012.gadā reģistrētā uzņēmuma akcijas pieder Norvēģu mātes uzņēmumam „Heimdal Skonto Norway”, kas savukārt ir Latvijas uzņēmuma SIA „Skonto Būve” un Norvēģu „Heimdal” grupas kopuzņēmums. Ražošanas vajadzībām uzņēmums nomā Ventspils brīvostas teritoriju ~7.6 ha platībā un ražošanas ēku Rūpniecības ielā 27, Ventspilī, ko „Heimdal” grupa jau pirms dažiem gadiem uzbūvēja pēc speciāla projekta, ka ir domāts tieši dzīvojamo māju moduļu ražošanai.

Uzņēmums ražo dzīvojamo māju moduļus eksportam uz Skandināvijas valstīm. Uzņēmuma izgatavoto moduļu iekšpusē izveidotas jau gatavas telpas ar inženierkomunikācijām, apdari, santehniku un mēbelēm. Gatavie moduļi tiks nogādāti būvniecības vietā, kur tie tiks samontēti kā daudzstāvu ēkas, piemēram, dzīvojamās mājas, viesnīcas. „Heimdal Skonto” tehnoloģija ļauj būvēt daudzstāvu ēkas līdz pat 8 stāvu augstumam. Uzņēmuma produkcijai piešķirts SINTEF sertifikāts, kas apliecina atbilstību augstajiem Norvēģijas būvnormatīviem.

2013. gadā Ventspils ražotnē plānots saražot 250 moduļus, bet sasniedzot pilno jaudu, rūpnīcā var tikt saražots ap 1000 moduļu gadā. Pašlaik SIA „Heimdal Skonto Latvija” ir nodarbināti 42 cilvēki un to skats var pieaugt proporcionāli rūpnīcas jaudas palielināšanai. Tā kā uzņēmums nepiegādā tikai atsevišķus logus, durvis, vai stikla konstrukcijas, bet gan pilnībā pabeigtas ēkas, kurās bieži vien tiek izmantotas tepat Latvijā ražotās mēbeles un Ventspilī ražotie logi, līdz ar šīs rūpnīcas atvēršanu tiek radītas ne tikai jaunas darbavietas, bet palīdzēts attīstīties arī citiem Latvijas  uzņēmumiem.

 

Raksts: “”Heimdal Skonto Latvia” iepazīstinās ar jauno māju moduļu ražotni Ventspilī”, Ventspils brīvostas pārvalde, publ. 19.04.2013

Avots: www.ventspils.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *