Maijā Jelgavā norisināsies Otrais starptautiskais koka skulptūru simpozijs

No 12. līdz 23.maijam Jelgavā norisināsies Otrais starptautiskais koka skulptūru simpozijs, kas galvenokārt iepriecinās tieši mazākos jelgavniekus, uzskata pašvaldības iestādes «Kultūra» producents Gundars Caune. Simpozija tēma, turpinot aizsākto tradīciju, ir Baltu tautu pasaku tēli. Otrajam koka skulptūru simpozijam tika iesūtītas 18 skices no 11 māksliniekiem, taču izvēlētas tikai piecas labākās. Mazie jelgavnieki skulptūru tapšanas procesam varēs sekot līdzi ik dienu, jo skulptūras tiks grieztas, grebtas un veidotas klātienē – pilsētas bērnudārzu teritorijās. Pēc skulptūru pabeigšanas, tās visas būs funkcionāli lietojamas, jo bērnudārza audzēkņi uz tām varēs apsēsties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.

Pasakas «Nenovīdīgie lācēni» tēmu koka skulptūrā iedzīvinās Gundars Kozlovskis, kura pagājušogad veidotie «Pieci kaķi» jau veiksmīgi iejutušies pirmsskolas izglītības iestādes «Rotaļa» teritorijā. Skulptūra tiks veidota kā šūpoles, kas iepriecinās ikvienu bērnu. Māris Gailis veidos skulptūru «Eža kažociņš», kas plānota kā rāpeklis. Lietuvas mākslinieks Vitauts Talats – Kelpša liks kokā atdzīvoties lietuviešu pasaku tēlam – pūķim. Latviešu tautas pasaku par «Ezi un zaķi», kurā brāļi eži nolēma piemuļķot zaķi, atainos Zigmunds Bielis. Bet pasakas «Zeme, saule un mēness» motīvus savā skulptūrā izmantos lietuviešu mākslinieks Tautvils Povilonis.

Pieteikumus atlasīja un vērtēja profesionāla žūrijas komisija – tēlnieks un simpozija mākslinieciskais konsultants Kārlis Īle, Jelgavas pilsētas Domes ainavu arhitekts Andrejs Lomakins, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Jelgavas Izglītības pārvalde» vadītājas vietniece Evita Mikiško un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics. 2012.gada rudenī veiksmīgi norisinājās 1.Starptautiskais koka skulptūru simpozijs. Tajā tapušie darbi vēl joprojām rotā piecu pirmsskolas izglītības iestāžu teritorijas un turpina priecēt kā mazos, tā arī lielos jelgavniekus.

 

Raksts: “Maijā bērnudārzos taps jaunas koka skulptūras”, Zemgales ziņas, publ. 22.04.2013

Avots: zz.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *