Talsu novadā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks skaidu noliktavā

Otrdienas vakarā kādā granulu ražošanas uzņēmumā Talsu novada Laucienē izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks – aizdegusies skaidu kaudze 2000 kvadrātmetru platībā, informēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Nelaime notikusi ap plkst.20. Ugunsdzēsēji šorīt joprojām turpina dzēst liesmas un prognozē, ka ugunsnelaimes likvidēšana ilgs vēl vairākas stundas, jo liesmu dzēšana skaidu kaudzēs ir sarežģīta.

Jau ziņots, ka šā gada janvārī skaidu bunkurs aizdedzies arī kādā ražošanas uzņēmumā Rīgā, Bolderājā, Guberņciema ielā. Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele, informācija par ugunsgrēku tika saņemta plkst.18.33. Aizdegšanās notika skaidu šķirošanas vietā, savukārt degšanas platība bija aptuveni septiņi kvadrātmetri. Tā kā bija nostrādājusi automātiskā dzēšanas sistēma un darbinieki par ugunsgrēku uzreiz informēja VUGD, degšanas platība nebija liela un tehnoloģiskās iekārtas netika bojātas. Tāpat Šembele atzīmēja, ka 17.janvārī VUGD jau bija saņēmis izsaukumu uz to pašu vietu, arīdzan aizdegoties skaidu bunkuram.

Saskaņā ar Igaunijas ziņu portāla „Postimees” informāciju, 13.martā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks pēcpusdienā izcēlies arī Igaunijas granulu ražošanas uzņēmuma “Graanul Invest” skaidu noliktavā Valgas apriņķī, kur ugunsgrēks nodzēsts sešu stundu laikā. Savukārt jau 18. martā analogs izsaukums plkst. 17.21 saņemts arī Latvijā – par aizdegušos “Graanul Invest” sauso skaidu noliktavu Launkalnes pagastā. Ņemot vērā to, ka ugunsgrēks izcēlies paaugstinātas bīstamības objektā, uz notikuma vietu tika nosūtītas autocisternas no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes, Strenču un Jaunpiebalgas posteņiem un autopacēlājs no VUGD Valmieras daļas, lai varētu piekļūt jumta konstrukcijām. Ugunsgrēks tika nodzēsts ap pulksten 22 un lieli postījumi ražotnei netika nodarīti, atzinis SIA “Graanul Invest” izpilddirektors Haralds Vīgants. Kā informējis VUGD Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs: “Dega sauso skaidu noliktavas ēka 600 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka platība bija 400 kvadrātmetri telpās, kas ir ļoti liels apjoms. Lai palīdzētu, uzņēmuma strādnieki paši ar savu tehniku sāka vest ārā skaidas,” informē A. Jefimovs.

 

Raksts:”Talsu novadā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks granulu ražošanas uzņēmumā”, LETA, publ. 24.04.2013

Avots:www.diena.lv

Raksts: “Ugunsdzēsēji likvidē ugunsgrēku kokapstrādes ražotnē”, Sandra Pētersone, publ. 19.03.2013

Avots:ziemellatvija.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *