“Vilniaus baldai” pārdošanas ienākumi šā gada pirmajā ceturksnī sarukuši par 40%

Lietuvas mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Vilniaus baldai” pārdošanas ienākumi 2013.gada 1.ceturksnī sastādīja tikai nedaudz vairāk kā 35,1 miljonu litu (~7,12 milj.Ls). Tas ir par 40% mazāk nekā šajā pašā laika periodā gadu iepriekš, kad uzņēmuma pārdošanas ienākumi sasniedza 58,5 miljonus litu (~11,9 milj.Ls). Savukārt peļņa, kā liecina uzņēmuma neauditētā finanšu pārskata dati, šā gada pirmo trīs mēnešu laikā samazinājās divkārt – no 6 miljoniem litu (~1,2 milj.Ls) līdz 3 miljoniem litu (~608,6 tūkst.Ls).

Ar aprīli, līdz ar jaunu produktu ražošanas uzsākšanu, uzņēmuma finanšu rādītāji sagaidāms atkal sāks uzlaboties. Jau ziņots, ka 2012.gadā, nolūkā optimizēt ražošanas tehnoloģiskos procesus un paaugstināt darba efektivitāti, Lietuvas uzņēmums “Vilniaus baldai” iekārtu modernizācijā un jaunāko mēbeļu ražošanas tehnoloģiju ieviešanā investēja 12,3 miljonus litu (~2,5 milj.Ls). Šā gada martā ar pilnu jaudu darbu sākušas divas jaunas iekārtas, kas tika pasūtītas no Vācijas kokapstrādes iekārtu ražotāja “Homag Group”. Kā norādījis uzņēmuma ražošanas daļas vadītājs Renatas Rimkūnas, pagaidām kompānija negrasās palielināt izlaides apjomus, tā kā joprojām notiek savu laiku nokalpojušo ražošanas iekārtu pakāpeniska nomaiņa. 2013.gadā ražošanas iekārtu modernizācijā “Vilniaus baldai” plāno investēt vēl papildu 15 miljonus litu (~3,0 milj.Ls), no saviem līdzekļiem. Līdz ar jaunu iekārtu iegādi, 2013.gadā ļoti būtiski mainīsies arī uzņēmuma piedāvājuma klāsts. Daļa līdz šim ražoto produktu vairs netiks ražoti vispār. Taču to vietā nāks 16 jauni produkti. Investīcijas jaunākajās mēbeļu ražošanas tehnoloģijās un iekārtās nodrošinās šo produktu atbilstību kvalitātes prasībām. Jauno produktu ražošana tiks uzsākta posmveidīgi: marta beigās uzsākta bērnu mēbeļu ražošana, savukārt pārējo jauno produktu ražošana tiks uzsākta otrā pusgada sākumā.

“Vilniaus baldai” ir viens no lielākajiem mēbeļu ražotājiem Lietuvā. 2012.gadu uzņēmums noslēdza ar apgrozījumu 230,1 miljonu litu (~46,7 milj.Ls) apmērā, kas ir par 3,45% mazāk nekā 2011.gadā un neto peļņu 26,8 miljonu litu (~5,4 milj.Ls) apmērā, kas ir praktiski tikpat, cik gadu iepriekš. Lielāko daļu saražotās produkcijas Lietuvas mēbeļu ražošanas uzņēmums “Vilniaus baldai” pārdod Zviedrijas koncernam IKEA.

 

Raksts: “Vilniaus baldų” pelnas sumažėjo du kartus, “Verslo žinių”, publ. 23.04.2013

Avots: www.vz.lt

Raksts: “Vilniaus baldai, AB invested over LTL 12 million into new equipment”, Vilniaus Baldai AB, publ. 11.02.2013

Avots: www.globenewswire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *