“Riga Venner” plāno dubultot ražošanas jaudu un apgūt Ķīnas tirgu

Jaundibinātais finiera ražotājs SIA “Riga Veneer” pusgada laikā spējis audzēt apgrozījumu par 56%, kā arī vēl līdz šā gada beigām plāno dubultot ražošanas jaudu un sākt Ķīnas tirgus iekarošanu, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina uzņēmuma komercdirektore Alise Paožole.

Viņa informēja, ka “Riga Veneer” pērn izveidots uz bankrotējušā kokapstrādes uzņēmuma SIA “Rīgas finieru rūpnīca” bāzes, to pārpērkot un atjaunojot. Kopumā uzņēmumā ieguldītas investīcijas 6 miljonu latu apmērā, un īpašnieki cer, ka 2 – 4 gadu laikā saistības tiks pārfinansētas, savukārt investīcijas ilgtermiņā atmaksāšoties ar uzviju, jo līdzīgas rūpnīcas Baltijas reģionā nav. “Lai arī kokapstrādes industrija Latvijā ir plaši attīstīta, uzņēmumam nav neviena tieša pašmāju konkurenta, kas gan nažfinieri, gan industriālo finieri ražotu uz vietas. Tuvākie divi tiešie konkurenti atrodas Igaunijā, bet šeit uz vietas darbojas vien pārpircēji, kuru piedāvājumā produkcijas izmēri ir diezgan standartizēti. Mūsu trumpis ir elastība, kas ir būtiski svarīgi mūsdienu mēbeļu ražošanā – tā galvenokārt orientējas uz ļoti individuāliem un specifiskiem pasūtījumiem,” sacīja Paožole. Viņa arī norādīja, ka uzņēmuma apgrozījums vietējā tirgū pēdējā pusgada laikā pieaudzis par 56%, savukārt pilnībā neizmantotā uzņēmuma kapacitāte ļaujot ražošanas jaudu paaugstināt vismaz divas reizes.

“Latvijas liekti līmēto mēbeļu ražotāju pieprasījums pusgada laikā audzis par 59% jeb naudas izteiksmē – par vidēji 30 000 latu mēnesī. Eksportā ievērojamākais pieaugums ir Lietuvā, kur nažfiniera pieprasījums pieaudzis pat četras reizes. Savukārt Polijā vidēji par 40% audzis pieprasījums pēc industriālā finiera. Lielākie mūsu sadarbības partneri atrodas Lietuvā, Polijā, Dānijā un Zviedrijā, Grieķijā, un ir sākta sadarbība ar vienu no vadošajiem Ķīnas mēbeļu ražotājiem, ar kuru strādājām kopā arī iepriekš,” sacīja uzņēmuma komercdirektore. “Mums ir lieli plāni saistībā ar Ķīnas tirgu, un vienīgā problēma ir apjomi. Viņi pieprasa jebkādu materiālu, kas darināts no bērza. Plānojam, ka Ķīnas tirgū pārdošanas apjomi sasniegs 30% no kopējā portfeļa, 10% paliks Latvijas tirgū, bet pārējais būs eksports uz Skandināviju. Vēl līdz šā gada beigām plānojam vismaz divas reizes palielināt ražošanu,” sacīja Paožole.

“Riga Venner” patlaban strādā divās maiņās, vienā dienā pārstrādājot vidēji 50 m3 finierkluču un iegūstot 15 000 m2 gatavās produkcijas. Nākamā gada laikā plānots pārstrādāt līdz 100 – 120 m3 finierkluču un iegūt vismaz 30 000 m2 gatavās produkcijas dienā.

SIA “Riga Veneer” ir Latvijas kokapstrādes uzņēmums, kas līdz šim bija pasaulē pazīstams ar nosaukumu SIA “Rīgas finieru rūpnīca” veiksmīgi darbojās nozarē kopš 1992. gada. Uzņēmuma pamatprodukts ir drāztais un lobītais nažfinieris mēbeļu, liekti līmēto mēbeļu detaļu, durvju un paneļu, kokskaidu un MDF plātņu un kvalitatīva saplākšņa izgatavošanai. No 2008. līdz 2011.gadam, jauno tirgus prasību un pasaules finansiālas krīzes ietekmē, rūpnīcā tika veikta reorganizācija un īpašnieku maiņa. Ar 2011.gada pavasari uzņēmums atjaunoja ražošanu un šobrīd pārliecinoši konkurē kokapstrādes/finiera ražošanas tirgū ar jauniem, kvalitatīviem un inovatīviem produktiem.

 

Raksts: “Bankrotējušais “Rīgas finieris” atdzimst kā SIA “Riga Venner” un plāno iekarot Ķīnas tirgu”, NOZARE.LV, 27.04.2013

Avots:diachylum.rssing.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *