Lizuma pagastā norisinās pasākums skolēniem “Kopā uz mežu”

“Meža dienu 2013” ietvaros, šodien, 2.maijā SIA “LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra” Ziemeļaustrumu nodaļa sadarbībā ar meža īpašnieku un Zelta Čiekura laureātu nominācijā par ilgtspējīgu saimniekošanu Gunti Grīnšteinu Gulbenes novada Lizuma pagasta “Vecvinķelēs” rīko pasākumu skolēniem “Kopā uz mežu”.

Pasākuma sadarbības partneri – VMD Ziemeļaustrumu virsmežniecības vecākais mežzinis Ilgvars Jačuks, MDT “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks, Ainārs Zvirgzdiņš, SIA “Metsa Forest Latvia” mežsaimniecības konsultante Dace Iraids. Pasākumā piedalās Druvienas pamatskola, Gulbenes Bērzu sākumskola, Lizuma vidusskola, Rankas pamatskola, Tirzas pamatskola. Pasākuma laikā skolēniem būs iespēja iepazīties ar dažādiem mērinstrumentiem un meža kopšanu, iemēģināt roku koku stādīšanā, kā arī iepazīt papīra ražošanas procesu.

Guntis Grīnšteins ir aktīvs MKPC organizēto semināru un apmācību dalībnieks, kā arī lielisks palīgs izglītojošo pasākumu organizēšanā skolēniem. Viņš apsaimnieko ģimenes mantojumu Gulbenes novada Rankas, Beļavas un Lizuma pagastos, kur šobrīd viņa īpašumā ir 38,33 ha meža. Pēc aktīvām mācībām mežkopības nozarē pašmācības ceļā, kā arī apmeklējot daudzus seminārus, Grīnšteins kļuvis par mežkopi ar bagātām zināšanām un pieredzi, neskatoties uz to, ka pats sevi uzskata par ‘mežkopi-amatieri’. Viņš darbojas kā lektors mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā “Pūpoli”, kur dalās savās zināšanās un pieredzē ar citiem meža īpašniekiem un interesentiem.

Guntis savu mežu apsaimnieko pēc ilgtspējīgas apsaimniekošanas principiem. Katru gadu nocērt tik, cik pa šo gadu mežs ir pieaudzis. Lai nodrošinātu bioloģisko daudzveidību mežā, veicot kopšanu, tiek saudzētas gan nedaudzās kļavas, gan mežābeles, gan ozoli, kuri atraduši mājvietu starp priedēm. Saimnieks lieto inovatīvas idejas meža atjaunošanā un kopšanā. Kopjot jaunaudzes, Guntis vadās arī pēc jaunākajiem LVMI “Silava” pētījumiem un savas personīgās pieredzes, katrā jaunaudzē pielietojot dažādas kopšanas metodes, lai atrastu vislabāko kopšanas variantu.

 

Raksts: “Meža dienu pasākums „Kopā uz mežu” Zelta Čiekura laureāta Gunta Grīnšteina īpašumā”, MKPC, publ. 26.04.2013

Avots: www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *