AS “Latvijas valsts meži” uzsāk vērienīgu ‘Skābekļa mežu’ stādīšanu

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas ‘Skābeklis’ ietvaros AS “Latvijas valsts meži” (LVM) visā Latvijā uzsāk ‘Skābekļa mežu’ stādīšanu. Šogad kopumā LVM plāno iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 000 hektāru meža.

Skābekļa mežu stādīšana paredzēta gan mežu teritorijās, gan pilsētvidē, atjaunojot un ar stādījumiem papildinot esošās zaļās zonas un ierīkojot jaunas koku audzes. Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – LVM vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā.

“Iestādītam kokam ir ne tikai praktiska, bet arī simboliska nozīme. LVM ik gadu iestāda miljoniem koku, taču sēt un stādīt kokus kopā ar bērniem, draugiem, ģimenes lokā – tas ir vēl viens veids, kā mācīt rūpes par dabu un dot iespēju izprast procesus tajā. Saprast, kā no zīles izdīgst ozols vai kā ražot sāk pirms pāris gadiem kopā iestādītā ābelīte,” ieceri skaidro LVM komunkācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Vienu no pirmajiem ‘Skābekļa mežiem’ savas skolas teritorijā stādīs Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar vecākiem un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem, iestādot gandrīz 500 koku stādu un izveidojot īpašu Latvijas valsts mežu dabas izziņas taku. ‘Skābekļa meža’ stādīšanas talka notiks 18. maijā plkst. 13 Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā. Savukārt Muzeju nakts ietvaros 18.maijā 10 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos – Rīgā, Liepājā, Valkā, Rēzeknē, Naukšēnos, Liepājā, Rojā, Talsos, Aizputē – darbosies īpašas Latvijas valsts mežu Skābekļa darbnīcas. Tajās būs pieejamas vairāk nekā 20 tūkstoši egļu un priežu sēklu, dodot iespēju ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam iesēt savu kociņu un piedalīties ‘Skābekļa mežu’ veidošanā.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija “Skābeklis” tika uzsākta 2010. gada pavasarī ar mērķi padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē. Akcijas laikā visā Latvijā kopumā iesēti un iestādīti vairāk nekā 90 miljoni koku.

 

Raksts: Latvijas Valsts meži sāk Skābekļa mežu stādīšanu, Diena.lv, publ. 07.05.2013

Avots: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *