LLU 150 gadu jubilejas jaunaudze kā vēstījums nākamajām paaudzēm

3. maija pusdienlaikā noslēdzās viens no zīmīgajiem notikumiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes 150 gadu jubilejas atzīmēšanā – Jubilejas koku audzes stādīšana, kas kā simboliska sēkla rūpēsies par universitātes pastāvēšanu arī turpmāk.

Ikgadējā meža stādīšanas talka notika Meža pētīšanas stacijas zinātniskās izpētes mežā Ozolnieku novadā, kas šoreiz tika veltīta universitātes 150 gadu jubilejai. Pasākumu atklājot, klātesošos uzrunāja LLU rektors profesors Juris Skujāns, norādot uz notikumam labvēlīgajiem laika apstākļiem, un aicinādams ikvienu klātesošo stādīt jaunaudzi, kura solās būt tikpat raiba un dažāda, kādi ir universitātes mācībspēki, studenti un darbinieki, tādējādi pieliekot roku ne vien jaunaudzes, bet arī visas universitātes uzplaukuma veicināšanā. Šogad jaunaudzes stādīšanā piedalījās arī LLU Padomnieku konventa pārstāvji, kuri īsi pirms šī notikuma Tehniskajā fakultātē sprieda par aktualitātēm augstākajā izglītībā un LLU lomu tajā.

Kā atzīst LLU Padomnieku konventa priekšsēdētājs Juris Biķis, ir grūti iedomāties ko tādu, kas būtu simboliskāks par kokaudzes stādīšanu, kas, viņaprāt, ir nākotnes un stabilitātes garants. Arī vietas izvēle nav nejauša, jo kā zina teikt Meža fakultātes (MF) dekāns Dagnis Dubrovskis, Jelgavas novada meži ir piemiņas zīmēm bagāti, jo Jelgavā meža izglītības saknes meklējamas jau 180 gadu senā pagātnē.

Pēc Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora Anda Krēsliņa īsās instruktāžas par koku stādīšanas paņēmieniem un svarīgākajiem nosacījumiem, no kuriem būtiskākais ir labs garastāvoklis, darbu uzsāka vairāk nekā 70 stādītāju. Jaunaudzei atvēlētajā teritorijā ir plānots iestādīt aptuveni 5000 stādus, kuros būs atrodamas tādas koku šķirnes kā lapegle, dižskābardis, egle un baltegle. Bez šiem kokiem, sadarbojoties universitātes rektoram Jurim Skujānam, MF dekānam Dagnim Dubrovskim un VMD meža pētīšanas stacijas direktoram Edgaram Šmaukstelim, tika iestādīts arī sarkanais piemiņas ozols. Pasākuma noslēgumā svinīgi atklāta ozolā izgrebta LLU 150 piemiņas zīme. Piemiņas zīmei izmantotais koks atceļojis no Talsiem, kuru pēc tam apstrādāja MF koka katedrā, pārvēršot to par simbolisku vēstījumu nākamajām paaudzēm.

 

Raksts: LLU 150 jubilejas jaunaudze kā vēstījums nākamajām paaudzēm, Everita Pļavniece, LLU, publ. 07.05.2013.

Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=9057

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *