Šā gada Muzeju nakts vadmotīvs ir: “Zaļā krāsa – mežs”

18. maijā jau devīto reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks akcija “Muzeju nakts”, kuras šā gada devīze ir: “Zaļā krāsa – mežs”. Šogad akcijas tematika īpaši saistīta ar zaļo krāsu, kas simbolizē mežu, atjaunotni un harmoniju. Muzeju nakts dalībniekiem būs iespēja ne tikai iepazīt vēstures liecības un mākslas darbus par dabu un apkārtējo vidi, ko glabā daudzie Latvijas muzeji, bet arī aktīvi darboties.

Piemēram, Valkas novadpētniecības muzejā būs skatāma koka dizaina lietu un rotaļlietu kolekcija un koka automobiļu sacensības, kam sekos Dabas aizsardzības pārvaldes prezentācija par meža ekosistēmu. Talsu novada muzejā notiks Modra Sapuna darbu un Gentos Petraiša koka skulptūru izstāde “Dabas darbnīca”, tikšanās ar AS “Latvijas Valsts meži” speciālistiem un radošās darbnīcas kopā ar kokapstrādes meistariem. Putnu vērošana, bērzu stādīšana un radošās darbnīcas (cibiņu gatavošana, koka lapu zīmēšana, putnu un dzīvnieku veidošana) notiks Bārdu dzimtas memoriālajā muzejā Limbažu novadā. Savukārt Ludzas novadpētniecības muzejā notiks aktivitātes koku sugu iepazīšanai, izziņas spēle par dižkokiem, konkurss “Čiekuru vācējs”, uzdevums “Uzzīmē koku – uzzināsi, kāds esi?” un radošā darbnīca “Meža Mātes dārgumi”.

Eiropas muzeju akcijā šogad plāno piedalīties aptuveni 120 Latvijas muzeju, kā arī citas kultūrvēsturiskas institūcijas. Pirmo reizi akcijā piedalīsies gan muzeji Rīgā, gan Latvijas novados, piemēram, pirmo reizi “Muzeju nakts” viesus uzņems Alojas muzejs, Kleperu Meža, medību un senu lietu muzejs – privātkolekcija, Padomju laika slepenais bunkurs Līgatnē, Puikules muiža, Daugavpils skrošu rūpnīcas muzejs un Šokolādes muzejs Pūrē.

18.maija vakarā Muzeju nakts ietvaros apmeklētājus gaida arī Mežaparks, kur Lielās estrādes ēkā iekārtota izstāde “Iepazīsties – koks!”. Šeit pasākuma “Kopā nākotnes mežam!” ietvaros no plkst. 19:00 līdz 01:00 notiks apmācības briežu baura imitēšanā, apmācības medību loka šaušanā pieredzējušu instruktoru pavadībā, koku sēšana un koka galda spēles, ko organizēs Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (MeKA). Lai naktī mežā justos drošāk, mazākos izstādes apmeklētājus pa meža taciņām pavadīs Meža māte, Raganiņa un citi Tērvetes pasaku meža iemītnieki. Savukārt jestrākos viesus līdzīgi kā aizvadītajā gadā aicinās Lielā Meža karaoke un citas aktivitātes meža pazinējiem.

 

MUZEJU NAKTS 2013 PASĀKUMI LATVIJĀ

MUZEJU NAKTS KARTE

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *