Veiksmīgākā pārdošanas recepte ir produkta kvalitāte

Tā uzskata uzņēmuma “Vītiņi Latvia” vadītājs un konkursa “Biznesa tīģeris 2013” pusfinālists Andris Vītiņš. 2011.gadā dibinātā uzņēmuma apgrozījums aizvadītajā gadā pieaudzis 40 reizes, ļaujot ar optimismu raudzīties nākotnē. Kalnciemā strādājošais uzņēmums “Vītiņi Latvia” nodarbojas ar ozolkoka vīna skapju, mēbeļu ražošanu un koka laivu restaurāciju.

A.Vītiņš pauž, ka tieši produkta kvalitāte nosaka to, vai klienti vēlēsies iegādāties uzņēmuma preci, bet, lai bizness būtu veiksmīgs, nozīmīga ir arī komanda. Savukārt, lai izveidotu labu komandu, ir nepieciešams konkurētspējīgs atalgojums, ir arī jācenšas motivēt darbiniekus, uzlabot mikroklimatu uzņēmumā, ko veiksmīgi varot paveikt ar dažādu kopīgu pasākumu organizēšanu.

Pašlaik uzņēmuma galvenie klienti ir no Rietumeiropas un Skandināvijas, savukārt Latvijā tiek realizēti vien aptuveni 5% produkcijas.

Ozolkoka vīna skapju nišā uzņēmums cenšas konkurēt ar dizainu. Lai arī produkta cena varbūt nav pati zemākā Eiropā, bet arī to uzņēmums mēģina padarīt pēc iespējas zemāku, jo tā var konkurēt ar līdzīgu produkciju no Lietuvas un Polijas. Runājot par grūtībām biznesā uzņēmējs min ražošanas jaudas kapacitātes trūkumu, jo trūkst cilvēkresursu, arī telpas neesot pietiekoši lielas, bet priecējot fakts, ka pieprasījums pēc produktiem ir lielāks nekā uzņēmuma iespējas to apmierināt. Jau šobrīd Vītiņiem esot klientu rindas no Zviedrijas, kur uzņēmums izpelnījies samērā labu slavu. Arī Rietumeiropā neesot grūti pārliecināt partnerus un klientus par to, ka Latvijā var tikt uzražota kvalitatīva produkcija. “Kad klients veic pirmos pasūtījumus un redz kvalitāti, kas arī nākamajos pasūtījumos nemazinās, tad par to vairs var neuztraukties,” stāsta A. Vītiņš. Lielākā problēma ir jau pieminētais kapacitātes trūkums, jo nereti klienti vēlas veikt lielākus pasūtījumus, nekā uzņēmums spēj ‘panest’.

 

Raksts: “Pareizās attiecības meklējumos starp kvalitāti un cenu”, Kārlis Vasums, Dienas Bizness, publ. 08.05.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.87 (4492)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *