Meža atjaunošanas darbos labprāt piedalās arī pilsētas skolas

Šogad saņemtie pieteikumi Meža dienu pasākumiem ir vairāk kā citus gadus. Atsaucoties uz AS “Latvijas valsts meži” piedāvājumu ikvienai Latvijas skolai un citiem dabas draugiem piedalīties meža stādīšanā, putnu būru izlikšanā un dabas sakopšanas talkās, iespēju labprāt izmanto daudzas pilsētas skolas.

Ar vairākiem autobusiem Garkalnes novada mežā saulainajā 3. maija rītā ieradās 180 Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēni ar skolotājām. Visiem bija liela vēlme uzzināt, kā tad notiek mežu atjaunošana, un, protams, arī pašiem iestādīt kādu koku. Sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un tā darbiniekiem, skolēni iepazīstinās ar darbības norisi un darba plānu, kā arī iemācījās pareizi stādīt kokus. Skolēni atzina, ka tas nepavisam nav grūti. Pēc jautri un lietderīgi pavadīta laika skolēni un skolotājas baudīja pirmo pikniku brīvā dabā. AS “Latvijas valsts meži” izsaka pateicību skolēniem un skolotājām par čaklajām darba rokām, kopumā iestādot 15 000 kokus.

Meža dienas AS „Latvijas valsts meži” organizē ar mērķi veicināt cilvēku izpratnes veidošanos par mežu un meža nozari. Šajā pavasarī “Latvijas valsts meži” kopumā organizē 244 dažādus publiskus izglītojošus pasākumus – sākot ar atpūtas vietu sakopšanu, meža stādīšanu un putnu būrīšu izlikšanu. Meža dienas mežsaimniecībās iesākās jau pirms Lielās talkas un noslēgsies oktobrī ar pasākumiem dažādos Latvijas novados.

Meža dienu 2013 moto ir: „Kopā nākotnes mežam!”, tāpēc šogad Meža dienu pamatmērķis ir meža īpašnieku kooperācijas idejas popularizēšana Latvijā, un centrālais Meža dienu pasākums notiks 25.maijā, Alsungas novadā, kur savu darbību atjaunotajā Latvijā uzsācis pirmais meža īpašnieku kooperatīvs „Mežsaimnieks”. Pasākumā piedalīsies skolēni, privāto meža īpašnieku apvienības, pašvaldību un meža nozares pārstāvji, tādējādi simboliski apliecinot, ka Latvija un meža nozare var būt stipra tikai kopīgā sadarbībā.

 

Raksts: “Meža atjaunošanas darbos labprāt piedalās pilsētas skolas”, Mammadaba, publ. 06.05.2013

Avots:www.mammadaba.lv

MEŽA DIENU 2013 KALENDĀRS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *