Mežaparkā apskatāma vērienīga medību trofeju izstāde

Šodien, 9.maijā, Mežaparka Lielās estrādes iekštelpās plkst.16 tiek atklāta medību trofeju izstāde “Trophy Grand Prix Riga 2013”. Izstādes mērķis ir parādīt medību saimniecības un medniecības attīstību Latvijā un ārzemēs, veidot sabiedrībā un medniekos pareizu izpratni par medībām un trofejām kā faunas kvalitātes rādītāju un estētikas un mākslas vērtību.

Izstādē skatāmas klasiskās medību trofejas, eksotiskās trofejas, kā arī trofejas un ragu paraugi no iežogotām platībām. Izstādē apskatāmas trofejas no vairāk kā desmit dalībvalstīm un eksponātu skaits pārsniedz vairākus simtus. Vērienīgo medību trofeju izstādi “Trophy Grand Prix Riga 2013” rīko Baltijas valstu – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas mednieku organizācijas.

Izstādes trofejas vērtēs starptautisku ekspertu žūrija, kuru vadīs medību trofeju eksperts Jānis Baumanis. Starptautiska komisija noteiks izcilākos eksemplārus piecās nominācijās – staltbrieža, stirnāža, mežakuiļa pēdējās medību sezonas trofeja, aļņa trofeja un “Grand Prix”. Uzvarētāji saņems kopsummā vairāk nekā trīs tūkstošus latu vērtas augstākās proves zelta balvas, ko sagādājis investīciju uzņēmums “Dein Multitalent”.

Izstāde būs apskatāma līdz 26.maijam. Katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00. Izstādes ietvaros nedēļas nogalēs paralēli notiks dažādi semināri: par trofeju vērtēšanu, medību suņu apmācībām, medībām ar loku, trofeju pirmapstrādi, putnu un dzīvnieku balsu atdarināšanu, nelimitēto dzīvnieku medībām ar rīkiem un briežu piebaurošanu. Visos pasākumos ieeja ir bez maksas.

 

Raksts: “Mežaparkā būs skatāma mednieku trofeju izstāde”, ziņu aģentūra LETA, publ. 05.05.2013

Avots: www.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *