Nozares speciālisti aicina uz lielāko Meža dienu pasākumu Kurzemē – Meža ABC

Ar 2013. gada Meža dienu devīzi „Kopā nākotnes mežam!” Kurzemes meža nozares speciālisti 17. un 18. maijā aicina uz nu jau par tradīciju kļuvušo, lielāko un interesantāko Meža dienu pasākumu Kurzemē – Meža ABC.

17. maijā notiks pasākums skolēniem ar mērķi iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. Skolu atsaucība šogad ir negaidīti liela – pasākumā dalību pieteica vairāk kā 2500 skolēni no visas Kurzemes. Lai noteiktu, kuras klasītes Meža ABC varēs piedalīties, Meža konsultanta pūcīte izlozēja 69 klases un pasākumā gaidīs ap 1200 skolēnus.  Caur šīm zināšanām bērniem tiek veidota izpratne par mežu un dabu kopumā, kas varētu kļūt par nākošajiem meža īpašniekiem.

Savukārt 18. maijā pasākuma organizatori gaidīs meža īpašniekus, ģimenes un citus interesentus. Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāts:

  • 27 meža pieturās viss par meža audzēšanu! Jaunas meža pieturas! Saistoši ikvienam vecumam!
  • Aizraujošās Aivara Bergmaņa meža spēles!
  • Pastaiga pa koku galotnēm kopā ar kokkopjiem – arboristiem!
  • Fantastiski izstrādājumi no meža materiāliem!
  • Meža teātris!
  • Zaļais tirdziņš – ziemcietes, puķes Jūsu gaisa dārziem, Pūres augļu kociņi, mežzinātnes institūta „Silava” produkcija, jaunumi no Garšu fabrikas!
  • Atpūta pie ugunskura, Stenders zupas virtuve!

Pasākumu skolēniem, meža īpašniekiem, ģimenēm un pārējiem interesentiem organizē meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants” sadarbībā ar Meža attīstības fondu, SIA Vika Wood, Valsts meža dienestu, SIA „Mars”, SIA „Rajaks”, SIA „Vēvers”, SIA „Campus”, SIA „Metsaforest Latvia”, SIA „MKM mežs”, SIA „Krauzers”, SIA „Bergvik Skog”, SIA „Rottneros Baltic”, Latvijas mežzinātnes institūtu „Silava”, SIA „Grigaļi”,  SIA „Kurekss”, SIA „Laskana”, SIA „Mežinieks RS”,  kokkopju arboristu biedrību, biedrību „Meža projekti”, Meža konsultāciju pakalpojumu centru un vēl vairāk kā 35 uzņēmumiem un organizācijām.

Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants” darbojas Kuldīgas novadā. Viens no biedrības darbības mērķiem ir sabiedrības informēšana un izglītošana par mežā notiekošajiem procesiem.

Pasākuma norises vieta – Kuldīgas novads, Padures pagasts, „Struņķukrogs” Kuldīgas – Ventspils šosejas malā (12 km no Kuldīgas).

 

Raksts: “Meža ABC – kopā nākotnes mežam!”, Sigita Vaivade, meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants”, publ. 08.05.2013

Avots: http://www.kuldiga.lv/article/meza-abc-kopa-nakotnes-mezam–3727

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *