OVT sadarbosies ar Vāciju profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanā

Otrdien, 30.aprīlī, Ogres Valsts tehnikumā (OVT) notika diskusija par profesionālās izglītības attīstības un kvalitātes nodrošināšanu, kur galvenā uzmanība tika pievērsta Vācijas pieredzes pārņemšanai profesionālās izglītības jomā. Diskusijā piedalījās OVT vadība, pedagogi un viesi – Vācijas Federatīvās republikas vēstniecības Latvijā vēstnieces vietnieks Simons Henings (SimonG.Henning) un Konrāda Adenauera fonda pārstāvis Latvijā Norberts Bekmans-Dirke (Norbert Beckman-Dierkes).

Latvija uzsāka sarunas ar Vāciju par sadarbību profesionālās izglītības jomā 2010.gadā, kad Latvijā viesojās Vācijas kanclere Angela Merkele. Kopš šīs tikšanās oficiālo tikšanos laikā regulāri uzsvērta vēlme šo sadarbību turpināt un attīstīt. Jau 2012.gada nogalē izglītības ministru konferencē, kas notika Berlīnē, Vācija ierosināja konferences ietvaros parakstīt Memorandu par sadarbību profesionālajā izglītībā un apmācībā Eiropā starp Vācijas Federatīvās Republikas Federālo izglītības un pētniecības ministriju un vairāku Eiropas valstu, tostarp Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju.

Vācijā pēdējo 60 gadu laikā kā ļoti veiksmīga sevi pierādījusi duālā profesionālās izglītības sistēma, ko plānots ieviest arī Latvijā. Šai iniciatīvai atsaucies arī Ogres Valsts tehnikums. “Duālā izglītības sistēma izpaužas tādējādi, ka uzņēmums nosūta audzēkni mācīties un praktiskās nodarbības notiek uzņēmumā. Mēs Ogres Valsts tehnikumā esam ļoti tuvu šīs sistēmas ieviešanai, jo mūsu sadarbības partneri, piemēram, “Latvijas Valsts meži”, SIA “R grupa”, kuri piešķir stipendijas mūsu audzēkņiem, atbalsta mūsu audzēkņu mācības, arī kvalifikācijas praksi viņi iziet šajos nozares uzņēmumos,” norāda OVT direktore Ilze Brante. Arī Konrāda Adenauera fonda pārstāvis Norberts Bekmans-Dirke pēc redzētā OVT mācību kabinetos, kur viņš pats arī izmēģināja meža mašīnu simulatoru darbībā, un apģērbu modelētāju audzēkņu demonstrēto tērpu skati, atzina, ka tehnikumā jau šobrīd tiek darīts pietiekami daudz praktisko zināšanu apguves jomā.

Diskusijas rezultātā pieņemts lēmums turpināt sadarbību ar Vācijas Federatīvo Republiku ne tikai profesionālās izglītības, bet arī kultūras un sporta jomā, apmainoties ar pieredzi un rīkojot seminārus.

 

Raksts: “OVT sadarbosies ar Vāciju profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanā”, OVT, skat. 09.05.2013

Avots: www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *