15. un 16.maijā Rīgā notiks 2.starptautiskā konference par investīcijām mežu nozarē

Š.g. 15. un 16.maijā viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia notiks 2.starptautiskā konference par investīcijām mežu nozarē INVEST IN FOREST. Konferences mērķis ir pulcēt vienuviet lielākos mežu nozares uzņēmumus, privātos, valsts un korporatīvos mežu īpašniekus, institucionālos investorus, aktīvu pārvaldītājus un konsultantus, lai diskutētu par nozares aktualitātēm, iespējām un izaicinājumiem starptautiskā mērogā.

Šogad konferences tematika pakārtota Eiropas mežiem bagātāko valstu – Baltijas, Skandināvijas, Vācijas un Polijas, mežu nozares konkurētspējas aspektiem globālā tirgus kontekstā. Pirmajā konferences dienā tiks diskutēts par nozares attīstības tendencēm globālās ekonomikas kontekstā; ieskaitot izvērstu koksnes tirgus apskatu, prezentēts jaunākais globālo mežu investīciju apskats; aktīvu pārvaldītāji diskutēs par tiešajiem un strukturētajiem investīciju produktiem attiecībā uz mežu aktīviem. Tiks prezentēti reģiona investīciju „case study” un mežu īpašumu darījumu prakse Somijā. Otrajā konferences dienā paredzētas sesijas, kas veltītas innovācijām, mežu īpašumu vērtēšanas praksei attīstītajos un jaunajos tirgos, reģiona nozīmīgāko nozares uzņēmumu vadītāju paneļdiskusija un konference noslēgsies, pēc pagājušā gada dalībnieku pieprasījuma, ar prezentācijām par investīcijām lauksaimniecības zemēs Eiropas reģionā.

„Konferences dalībniekiem ir ekskluzīva iespēja koncentrētā veidā uzzināt industrijas jaunumus no izciliem pasaules mēroga profesionāļiem savā jomā. Piemēram, Deniss Neilsons no Jaunzēlandes, prezentēs jaunāko apskatu par mežu īpašumiem un investīcijām (The International Timberland Ownership and Investment Review). Hakans Ekstroms, kura uzņēmums analizē koksnes produktu tirgu 20 gadus visā pasaulē, uz Eiropas biomasas importa pieauguma fona sniegs ieskatu par biomasas patēriņu un cenām. No reģiona pārstāvjiem interesanta solās būt Somu UPM-Kymmene meža īpašumu darījumu prakse.

Konferences programma ir veidota ne tikai mežu nozares uzņēmumu vadītājiem, bet arī finanšu pakalpojumu sniedzējiem, konsultantiem un ekonomistiem, kas apzinās nozares būtisko lomu ekonomikā,” stāsta konferences organizatore Inese Antoneviča no Invest Forest. Pagājušogad konferencē piedalījās 150 dalībnieki no 15 valstīm, pārstāvot aptuveni 50% no visiem Baltijas jūras reģionā izvietotajiem mežu aktīvu īpašniekiem. Šogad konferencei reģistrējušies tādi uzņēmi kā Europeiska Skogsfonden (Zviedrija), Graanul Invest AS (Igaunija), Latvijas Valsts meži, Tornator Oy (Somija), UPM-Kymmene Corporation (Somija), Metsagrupp (Igaunija), HD Fest Forest, Lemeks, Eesti Metsafond, Swedbank Investment Fund, Skogssallskapet, Creabus (Somija), INFIDAR (Šveice), Energovia (Lietuva), Bergvik Skog, Handelsbanken (Latvija/Zviedrija), IWC (Dānija), Aphaia (Vācija), JJ Forestry (Zviedrija), Indufor (Somija), Savills (Lielbritānija), Wood Resources International (ASV).

Konferenci organizē InvestForest ciešā sadarbībā ar uzņēmumu Areal – atzītāko Zviedrijas mežu investīciju ekspertu, un Catella Corporate Finance – vadošo korporatīvo finanšu konsultāciju uzņēmumu Baltijā.

 

PRESES RELĪZE: INVEST IN FOREST konferencē, kas notiks Rīgā, 2013.gada 15.un 16.maijā, uzstāsies Jērans Pēršons (Goran Persson) – bijušais Zviedrijas premjers un tagadējais Sveaskog valdes priekšsēdētājs, Inese Antoneviča, Invest Forest, publ. 21.02.2013

Avots: www.investforest.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *