LVM piedalās jauno dabaszinātnieku pasākumā “Daba un zinātne – aizraujoši!”

Sestdien, 11.maijā, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes teritorijā, Zeļļu ielā 8, Rīgā notika LU Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas pasākums „Daba un zinātne – aizraujoši!”, kur visas dienas garumā 80 vidusskolēni eksakto mācību priekšmetu darbnīcās pētīja, eksperimentēja un  visādi citādi apliecināja savus spēkus dabaszinātnēs.

Astoņās radošajās darbnīcās dalībnieki, risinot netradicionālus uzdevumus matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā, papildināja savas zināšanas un prasmes, kā arī pārliecinājās, ka eksaktās zinātnes ir aizraujoša un perspektīva joma nākotnes karjeras izvēlei.

Pirmo reizi šī pasākuma ietvaros uz savām darbnīcām jauniešus aicināja arī AS „Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” (saīsināti – MeKA). Mammasdabas darbnīcā norisinājās divas aktivitātes: meža tehnikas simulācijas spēle, kurā skolēniem bija iespēja izmēģināt darbu uz forvardera  stimulatora, un koka sudoku spēle. Speciāli šim pasākumam no koka tapusī slavenā japāņu spēle izgatavota, izmantojot Latvijā ražoto saplāksni un CNC iekārtu.

Pasākuma organizatori atgādina, ka arī nākamajā mācību gadā ikvienam skolēnam būs iespēja iesaistīties daudzveidīgās LU studentu un mācībspēku rīkotās bezmaksas nodarbībās, konkursos un citās aktivitātēs. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi informācijai interneta vietnēs www.dzm.lu.lv un www.lu.lv.

 

Raksts: “Latvijas Universitātes pasākumā skolēni iejūtas detektīvu un snaiperu lomās”, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, skat. 13.05.2013

Avots: www.dzm.lu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *