Kurināmo šķeldu ražošanas apjomi pirmajā ceturksnī Krievijā auguši par 35%

Krievijā saražotās kurināmās malkas apjoms 2013.gada pirmajā ceturksnī gada griezumā samazinājās par 9%. Savukārt kurināmo šķeldu ražošanas apjomi tieši otrādi – palielinājās. Un šis kāpums ir būtisks – salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu gadu iepriekš – par 35%. Šā gada pirmo trīs mēnešu laikā, saskaņā ar Krievijas statistikas biroja “Rosstat”  datiem, visā Krievijā saražoto kurināmo šķeldu apjoms pārsniedza 135 tūkst. cieškubikmetru. Svarīgi atzīmēt, ka ievērojami vairāk kurināmo šķeldu tika saražots arī 2012.gadā – par 32% vairāk nekā 2011.gadā.

Visvairāk šīs produkcijas saražots Krievijas ziemeļrietumos – Karēlijā un Arhangeļskas apgabalā, kas pēc ekspertu domām skaidrojams ar to, ka šķeldas kļūst arvien populārāks kurināmā veids tieši Eiropas tirgū. Tā, piemēram, Somija, kas agrāk no Krievijas lielos apjomos iepirka apaļos kokmateriālus (daļēji arī izmantošanai enerģētikā), tagad pārorientējusies uz kurināmo šķeldu importu. Kā zināms, Somijā apaļo kokmateriālu imports no Krievijas saruka līdz ar eksporta nodevu ieviešanu dotajai produkcijai.

Tā kā lielākā daļa Krievijā saražoto kurināmo šķeldu tiek eksportēta, neskatoties uz to, ka ražošanas apjomi valstī pieaug, pierobežas rajonos jūtams šķeldu deficīts. Tas saistīts ar to, ka Somijas energokompānijas un katlu mājas par Krievijā ražotām šķeldām maksā vairāk nekā Krievijas pašvaldības.

 

Raksts: “В первом квартале 2013 производство топливной щепы в России увеличилось на 35%”, Лесной Клуб, publ. 08.05.2013

Avots: www.forestclubexpo.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *