“RusForest” pārorientē zāģmateriālu eksportu uz Eiropu, Ķīnu un Japānu

Zviedrijas meža nozares kompānijas RusForest pārdošanas apjomi 2012.gadā sasniedza 564,3 miljonus kronu (65,9 miljonus eiro), kas ir par 38% vairāk nekā 2011.gadā. Savukārt peļņas rādītājus negatīvi ietekmējuši izdevumi saistībā ar trīs mežrūpniecības uzņēmumu iegādi. To skaitā arī Nord Timber Group, kuru pārpērkot, RusForest ieguvusi piekļuvi bagātīgajiem koksnes resursiem Arhangeļskas reģionā un iespēju šajos mežos ik gadu izstrādāt līdz 984,8 tūkst.m3 koksnes. Kopējam ikgadēji pieļaujamajam mežizstrādes apjomam sastādot aptuveni 2,8 miljonus kubikmetru, RusForest kļuvusi par vienu no lielākajām mežu apsaimniekošanas kompānijām Krievijā. Palielinoties izejvielu pieejamībai, plānots kāpināt arī ražošanas jaudas RusForest kokapstrādes uzņēmumā „LDK-3″, kas jau tagad ir viena no lielākajām kokzāģētavām Arhangeļskā. Kompānijas mērķis ir palielināt tās uzņēmumos saražojamo zāģmateriālu apjomu līdz kopumā 800,0 – 850,0 tūkst.m3 gadā.

Kā finanšu pārskatā atzīmējis RusForest izpilddirektors Garets Sodens (Garrett Soden), kompānijas jaunais akcionārs Nova Capital (Krievija) sniegs iespējas, kādu līdz šim kompānijai nebija. Savukārt RusForest ir vērtīga pieredze, vadot ienesīgu mežrūpniecības biznesu Austrumsibīrijā. Tā ir arī viena no lielākajiem zāģmateriālu eksportētājiem uz Japānu, kas ir krietni dārgāks Krievijā ražoto priedes zāģmateriālu noieta tirgus. Tāpēc kompānija varētu gūt ievērojamas priekšrocības, mainot produktu pamatklāstu un to realizācijas tirgus.

„Ziemeļamerikā zāģmateriālu cenas aizvadītā gada laikā paaugstinājās par vairāk nekā 40%, sasniedzot pēdējo septiņu gadu laikā augstāko atzīmi. Tā ietekmē paaugstinājušās arī skujkoku izstrādājumu importa cenas Ķīnā un Japānā.” Iezīmējot galvenās tirgus tendences un nākotnes perspektīvas, Garets Sodens norāda, ka līdz ar māju būvniecības apjomu pieaugumu ASV un pieprasījuma atjaunošanos Ķīnā, zāģmateriālu cenu kāpums gaidāms arī Eiropas reģionā. Taču ilgtermiņā pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvars nespēs saglabāties – augstās cenas Ziemeļamerikā, Japānā un Ķīnā ražotājiem izrādīsies pārāk liels vilinājums, savukārt no Kanādas produkcijas eksportu samazinās koksnes kaitēkļu epidēmija.

Pēc RusForest izpilddirektora teiktā, kompānijai ir visas iespējas, lai izmantotu situācijas uzlabošanos pasaules tirgū. Turklāt Austrumsibīrijā augošā koksne pēc G. Sodena teiktā ir viena no augstvērtīgākajām un vienlaikus arī viena no lētākajām pasaulē.

Pēdējo desmit gadu laikā zāģmateriālu eksports no Krievijas uz Eiropu samazinājies. Tajā pašā laikā uz Ķīnu, Centrālo Āziju un Tuvajiem Austrumiem piegādes apjomi ievērojami auguši. Krievijas zāģmateriālu piegādātāji jau laikus izmantoja straujo kāpumu ārpus Eiropas valstu tirgos. Savukārt tagad, kad Eiropas reģions kļuvis par zāģmateriālu eksportētāju, RusForest gatavojas pakāpeniski mainīt klientu bāzi un pārorientēt savas produkcijas eksportu no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem uz Japānu, Ķīnu un Eiropu.

 

Raksts: “RusForest Publishes 2012 Annual Report”, RusForest AB, publ. 24.04.2013

Avots: www.rusforest.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *