Medību šķirnes suņu parāde un medību trofeju izstāde Muzeju naktī Liepājā

18. maijā 21.00 Liepājas Muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18, ikviens Muzeju nakts apmeklētājs aicināts uz medību suņu parādi. Pēc parādes 22.30 muzeja pagrabā tiks atklāta medību trofeju izstāde.

Medību šķirnes suņu parādi vadīs Liepājas dzīvnieku audzētāju biedrības un medību suņu popularizēšanas entuziaste Kate Šterna sadarbībā ar suņu saimniekiem. Parādē piedalīsies Latvijā populāru, kā arī dažu mazpazīstamu šķirņu suņi. Klātesošiem tiks sniegts kodolīgs ieskats šķirnes vēsturē, izcelsmē un specifikācijā. Varēs iepazīties ar katru suni individuāli, uzzināt par šķirņu īpatnībām, audzināšanu un izmantošanu darbā. Pēc kopējas demonstrācijas, sāksies iepazīstināšana ar atsevišķām šķirnēm. Pirmajā daļā iecerēta eksotisko mednieku demonstrēšana: Faraonu suņi, Basendži un Rodēzijas ridžbeki. Otrajā, lielākajā daļā klātesošie uzzinās vairāk par jau sen pazīstamajiem medniekiem: Vācu īsspalvaino putnu suni, spanielu, jagdterjēru, laiku un citām šķirnēm.

Muzeja pagrabā no 22.30 apmeklētāji aicināti uz interaktīvu medību trofeju ekspresizstādi. Fotogrāfijas un dažādas medību trofejas parādīs un izskaidros mednieku darbību un līdzdalību meža dabiskās attīstības procesos. Izstādē ar mednieku stāstiem dalīsies mednieks Edvīns Porciks.

Paralēli šiem pasākumiem Muzeju naktī Liepājas muzeja dārzā 18.maijā pulksten 19.30 sāksies akcija “Iestādi koku!”. Sadarbībā ar kokaudzētavas “Īves” īpašnieku Daini Ozolu muzeja dārzā notiks akcija, kuras laikā ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam būs iespēja iestādīt podiņā priedes stādiņu. Muzeja dārzā būs sarūpēti gan priedes stādiņi, gan podiņi, gan augsne, informē muzejpedagoģe Astra Dzērve. Dainis Ozols ierādīs mazo priedīšu stādīšanu podiņos un dos padomus, kā jāaprūpē mazā priedīte, lai izdotos izaudzēt sev kārtīgu priedi. Akcijas mērķis ir dot iespēju iepazīt dabas procesus un vērot to norisi. Katrs savu stādīto priedīti varēs nest mājās, rūpēties, vērot un rezultātā iestādīt to brīvā dabā. Vienlaicīgi būs apskatāma mākslinieces Ilzes Ķībures no dažāda lieluma, svara, formas, krāsas, smaržas un garšas dabas pērlēm radītu rotu izstāde.

 

Raksts: “Muzeju naktī Liepājā – medību suņu parāde un trofejas”, ziņu portāls ‘irLiepāja’, publ. 15.05.2013

Avots:www.irliepaja.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *