Francija – vai vēl neatklāts tirgus Latvijas uzņēmējiem?

Lai gan Francijas tirgus ir liels un relatīvi ģeogrāfiski tuvs Latvijai, šī valsts tajā pašā laikā ieņem tikai 16. vietu Latvijas lielāko eksporta partneru sarakstā. Kas traucē Latvijas uzņēmējiem ieiet Francijas tirgū? Kādas iespējas piedāvā Francijas tirgus?

Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par biznesa attīstību Francijā, uz maija “Eksporta rīta” diskusiju aicināti divu uzņēmumu pārstāvji, kas jau ilgstoši darbojas Francijas tirgū – Viktorija Rijniece no SIA “Aplast” un Jānis Lasmanis no SIA “Staļi”, kas ir viens no vadošajiem koka logu un masīvkoka durvju ražotājiem Latvijā. Kopš 1995.gada “Staļi” ir arī lielākais līmētās koka produkcijas ražotājs visā Austrumeiropā.

Šajā diskusiju cikla “Eksporta rīts” pasākumā caurskatīti aspekti, kas traucē Latvijas uzņēmējiem ieiet Francijas tirgū un kādas iespējas šis tirgus piedāvā. Tāpat diskusijā tiks runāts par Francijas biznesa kultūru, izaicinājumiem un iespējām, ko sniedz Francijas tirgus, kā arī par to, ar ko jārēķinās Latvijas uzņēmējam, strādājot Francijas tirgū.

Lai veicinātu diskusijas par Latvijas uzņēmumu eksporta pieredzi un iespējām, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar eksporta konsultāciju uzņēmumu “GatewayBaltic” un DNB Banku organizē “Eksporta Rītus”. Katrs “Eksporta Rīts” ir veltīts konkrētai tēmai – aktualitātēm eksporta tirgu apguvē, problēmu risināšanai, vai orientēts uz specifiskas nozares eksporta potenciāla analīzi. Kā “Eksporta Rīta” viesis aicināts Latvijas uzņēmums, kas sarunas ievadā izklāsta savu pieredzi konkrētās tēmas ietvaros. Pasākumā ir iespēja tikties 20 – 30 Latvijas uzņēmumiem, kas savā starpā dalās pieredzē, diskutē par sev aktuāliem jautājumiem, smeļas idejas un iedvesmu ikdienas darbu organizācijai.

 

Avots: www.gatewaybaltic.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *