Latvijas kokrūpniecības uzņēmēji piedalās starptautiskajā seminārā Minskā

16.maijā Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijā norisināsies starptautiskais seminārs “Baltkrievija – Latvija. Bizness un sadarbības perspektīvas mežu nozarē. Investīcijas. Mežistrāde. Tirdzniecība. Loģistika.” Atklājot pasākumu, semināra dalībniekus uzrunās Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs un Baltkrievijas Mežsaimniecības ministra vietnieks Leonīds Demjaņiks (Леонид Демьяник).

Seminārā no Latvijas puses piedalīsies 30 uzņēmēji no 22 Latvijas uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar kokapstrādi, kokmateriālu tirdzniecību un mežistrādi. Pasākumu organizē SIA “Business support services” sadarbībā ar Baltkrievijas Mežsaimniecības ministriju un Baltkrievijas universālo biržu.

Sadarbībai mežrūpniecības jomā ir svarīga loma kopējā Latvijas – Baltkrievijas ekonomisko attiecību kontekstā. Koksne un tās izstrādājumi ieņem otru vietu (pēc naftas produktiem) Baltkrievijas importā uz Latviju. 2012.gadā to apjomi sastādīja 22 787 826 EUR jeb 5,09 % no kopējā Baltkrievijas importa. Lielāko koksnes importa daļu sastāda neapstrādāti kokmateriāli un garumā sazāģēti vai šķeldoti kokmateriāli.

Baltkrievijas universālajā biržā ir akreditēti 170 Latvijas uzņēmumi, no kuriem vairāk nekā puse iepērk kokmateriālus. Latvijas uzņēmumi Biržas kokmateriālu sekcijā ir otri lielākie pircēji.

 

Raksts: “Plaša Latvijas kokrūpniecības uzņēmēju delegācija piedalīsies starptautiskajā seminārā Minskā”, LR vēstniecība Baltkrievijas Republikā, publ. 15.05.2013

Avots: www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *