Muzeju nakts pasākumi kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”

18. maijā, kad visā pasaulē atzīmēs Starptautisko Muzeju nakti, izbaudīt šīs nakts burvību būs iespēja arī kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”, kur ar īpašu programmu arī šogad piedalīsies meža nozares izstāde “Iepazīsties – Koks!”. Izstāde būs atvērta arī pa dienu, bet nakts programma sāks darboties no pl. 19.00 līdz 01.00.

Ar daudzveidīgām aktivitātēm pie Lielās estrādes apmeklētājus sagaidīs mežsaimniecības un kokrūpniecības uzņēmumu pārstāvji, un dažādi pasaku tēli. Meža bezgalīgo stāstu vēstīs un radošajās darbnīcās aicinās piedalīties Tērvetes Dabas parka Meža māte, Sīkstulis un Sila raganiņa, „Rīgas mežu” Zīļuks un „Latvijas valsts mežu” Cūkmens. Muzeju nakts radošo atmosfēru vairos Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Valsts meža dienesta un SIA „Rīgas meži” aktivitātes un darbnīcas Meža pazinējiem, kur no dabīgajiem materiāliem apmeklētāji varēs izgatavot īpašās meža lampiņas un citas dāvaniņas.

Erudītie un zinības alkstošie Muzeju nakts apmeklētāji būs aicināti kopā ar AS “Latvijas finieris” speciālistiem vārīt, lauzt un visādi citādi testēt finieri. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus briežu bauras imitēšanās sacensībās, kuru uzvarētājs iegūs Lielo balvu no starptautiskās medījumu trofeju izstādes „Trophy Grand Prix Riga 2013″ organizatoriem. Paredzētas arī medību loka šaušanas apmācības pieredzējušu instruktoru pavadībā. Pavasara nakts dzestrumu pārvarēt palīdzēs silta zāļu tēja, kas vārīta lielā grāpī, bet jestrākos viesus aicinās Lielā Meža karaoke.

Muzeju nakts ietvaros notiks arī SIA „Rīgas meži” organizētā ikgadējā zīmējumu konkursa labāko darbu apbalvošana. Šī gada konkursa tēma bija „Palīdzi mežam ziņot!” Konkursa ietvaros Rīgas 3. – 12. klašu skolēni tika aicināti ar savām idejām un viedokli piedalīties pilsētai piederošo mežu brīdinājuma zīmju izstrādē. Pavisam konkursam tika iesniegti vairāk nekā 200 zīmējumi. Labākos no tiem izmantos SIA „Rīgas meži” meža brīdinājuma zīmju izgatavošanai. Labāko darbu autoriem sagatavotas vērtīgas balvas – velosipēdi, fotoaparāti un dāvanu kartes 50 latu vērtībā, tāpēc zīmējumu konkursa dalībnieki ir īpaši aicināti uz Muzeju nakti „Mežaparkā”.

„Latvijas Valsts mežu” Cūkmens mazajiem pasākuma apmeklētājiem stāstīs par to, kas notiek ar dabu, ja cilvēki to sāk piesārņot, savukārt „Mammadaba” pārstāvji piedāvās apmeklētājam iestādīt savu koku, tādējādi padarot mūsu zemi vēl zaļāku. Muzeju nakts dalībniekiem līdz izstādei „Iepazīsties – koks!” būs iespējams aizkļūt arī ar personisko autotransportu, iebraucot Mežaparka teritorijā no Viestura prospekta puses. Savukārt apmeklētāju ērtībām, kuri uz estrādi dosies no Zooloģiskā dārza puses, kursēs ekskursiju vilcieniņš.

Izstādes “Iepazīsties – Koks!” mērķis ir saprotamā veidā parādīt visu mežsaimniecības ciklu no sēklu ieguves līdz koksnes pilnīgai pārstrādei un iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā. Izstāde bez maksas būs atvērta visu 2013. gadu. Darba dienās izstāde pieejama iepriekš pieteiktām grupām, bet no 23. maija tā būs atvērta katru sestdienu no plkst. 11 līdz 18.

 

Raksts: “Muzeju naktī Mežaparkā norisināsies atraktīvi pasākumi”, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 15.05.2013

Avots: www.riga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *