Latvijas kokrūpniecības seminārā Ēģiptē parakstīts saprašanās memorands

Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu (MeKA) no 12. līdz 18.maija  organizēja tikšanos ar Ēģiptes kokrūpniecības uzņēmumiem  par sadarbības paplašināšanas iespējām. Tikšanās notika Kairā un Damjetā, kas ir arī lielākie mēbeļu ražošanas centri Ēģiptē.

MeKA eksperti novadīja apmācības seminārus par kvalitātes apliecināšanas un standartizācijas sistēmu Eiropā. Andrejs Domkins, MeKA direktors ar Mohamed el-Shabrawy, Ēģiptes Rūpniecības federācijas Kokmateriālu kameras vadītāju parakstīja saprašanās memorandu. Nākotnē plānotas kopīgas  profesionālās tālākizglītības programmas, uzņēmēju vizīšu apmaiņa un finansējuma piesaiste sadarbības padziļināšanai.

Pēc tikšanām vēstniece  Iveta Šulca atzina, ka “lai arī Ēģipte ir otrais nozīmīgākais tirgus Latvijas zāģmateriāliem pēc Lielbritānijas, semināri parādīja, ka Ēģiptes lielie ražotāji maz pazīst mūsu kokrūpniecības izstrādājumus un ir iespējas gan pakalpojumu, gan preču klāsta paplašināšanai. Lielie uzņēmumi jau sen darbojas šajā tirgū, bet potenciāls attīstīt sadarbību ir tieši Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, piegādājot ne tikai zāģmateriālus, bet sagataves mēbeļu u.c. Ēģiptes ražotājiem.”

MeKa direktors  informēja, ka:  „Šī projekta rezultātā Latvijas uzņēmumi var iegūt gan zināšanas par Ēģiptes tirgus nosacījumiem, gan vērtīgus un tiešus kontaktus ar Ēģiptes kokrūpniecības uzņēmumiem.” Viņš arī uzsvēra, ka Ēģiptei nav savu kokmateriālu, bet ir liela un eksportspējīga mēbeļu rūpniecība. Tas paver daudzveidīgas iespējas mūsu eksportētājiem”.

Latvijas delegācija apmeklēja lielākos mēbeļu ražotājus, tehnoloģijas  un profesionālās apmācības centrus Damjetā un Kairā, kā arī starptautisko mēbeļu izstādi “La Casa”, kas šajās dienās norit Ēģiptes galvaspilsētā.

„Neskatoties uz ekonomisko krīzi Ēģiptē, Latvijas kokrūpniecības eksporta paplašināšanai  Ēģiptes tirgū ir potenciāls. Par to liecina arī fakts, ka ir liela Ēģiptes mēbeļu ražotāju interesē apmeklēt Latviju biznesa vizītē jau šogad”, uzsvēra vēstniece Iveta Šulca un informēja, ka Latvijas eksperti vizītes laikā veic arī kokrūpniecības tirgus pirmo  izpēti un sagatavos ziņojumu par sadarbības paplašināšanas iespējām.” Ēģiptē kokrūpniecība veido 6% no valsts IKP un tā ir vadošā eksporta nozare.

Sadarbības partneri no Ēģiptes ir Ēģiptes Rūpniecības federācija, Kokrūpniecības asociācija, Damjetas Rūpniecības un Tirdzniecības kamera, un TVET Kokrūpniecības profesionālās apmācības klasteris.

 

Preses relīze: “Pirmais Latvijas kokrūpniecības seminārs Ēģiptē”, SIA Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (MeKA), publ. 17.05.2013

Avots: SIA Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *