Pasaules granulu tirgū parādījies jauns biokurināmā ražošanas gigants

Divas lielas Eiropas un Amerikas kompānijas vienojušās par sadarbību vairāku jaunu granulu rūpnīcu izveidē Amerikas kontinentā ar mērķi saražoto produkciju piegādāt uz ES tirgu.

Viena no šīm kompānijām ir lielākā slāpekļa mēslojuma ražošanas un kokapstrādes kompānija Kanādā „Rentech Inc”, bet otra – Igaunijas kokskaidu granulu ražošanas kompānija AS „Graanul Invest”.

Šā gada pavasarī „Rentech Inc” no „Fulghum Fibres” pārpirka šķeldu rūpnīcu un kokšķiedru rūpnīcu nolūkā tās rekonstruēt par granulu ražošanas cehiem ar jaudu 360 000 tonnu un 125 000 tonnu gadā. Ražotnes atrodas Ontario provincē, Kanādā. Paziņojot par iegādāto rūpnīcu rekonstrukcijas uzsākšanu, Kanādas uzņēmums uzreiz parakstījis divus apjomīgus ilgtermiņa līgumus (uz 10 gadiem) par saražotās produkcijas piegādi uz Eiropas termoelektrostacijām. Pirmais līgums parakstīts ar enerģētikas koncernu „Drax”. Šim koncernam par fiksētu cenu, kas mainīsies ņemot vērā inflāciju, no Kvebekas ostas ik gadu tiks piegādāti 400 000 tonnu granulu. Jau ziņots, ka enerģētikas koncerns „Drax” līdz 2017.gadam plāno īstenot pāreju no oglēm uz biokurināmo trīs energoblokos vienā  no lielākajām termoelektrostacijām Lielbritānijā. Šo mērķu sasniegšanai koncernam ik gadu būs nepieciešami aptuveni 7 miljoni tonnu kokskaidu granulu gadā.

Otrs enerģētikas koncerns, ar ko parakstīts līgums par granulu piegādi ilgtermiņā ir „Ontario Power Generation”. Šai kompānijai sākotnēji būs nepieciešami 45 000 tonnu biokurināmā gadā, ko vēlāk plānots palielināt līdz 90 000 tonnu gadā, tādējādi  „Ontario Power Generation” kļūs par pirmo šāda mēroga aglomerētā biokurināmā patērētāju enerģijas ražošanā Kanādā.

Nolūkā paplašināt savu līdzdalību granulu tirgū, „Rentech Inc” ar Igaunijas kokskaidu granulu ražotāju AS „Graanul Invest” izveidojis kopuzņēmumu uz līdztiesīgiem nosacījumiem. Šobrīd „Graanul Invest” Eiropā pieder sešas granulu rūpnīcas, kuru kopējā jauda sastāda 830 000 tonnu gadā. Sadarbības ietvaros abas kompānijas plāno izveidot jaunas granulu rūpnīcas gan Kanādā, gan ASV.

 

Raksts: “На рынке топливных гранул рождается новый биотопливный гигант”, ИАА «Инфобио», publ. 15.05.2013

Avots: http://www.infobio.ru/news/2377.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *